HPE Aruba Networking CX 6300F 24-port 1GbE Class 4 PoE and 4-port SFP56 Switch Administreret L3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm over Ethernet (PoE) 1U Grå
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret; Administreret |
| Switch lag | L3; L3 |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja; Ja |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 24; 24 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000); Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Fiberkanal porte | 4; 4 |
| Fiber optisk strømstik | SFP, SFP+, SFP28, SFP56; SFP, SFP+, SFP28, SFP56 |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.1v, IEEE 802.1x; IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.1v, IEEE 802.1x, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3x |
| 10G understøttelse | Ja; Ja |
| Port-spejlning | Ja; Ja |
| Link aggregering | Ja; Ja |
| Flowkontrol support | Ja; Ja |
| Begrænsning af hastighed | Ja; Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja; Ja |
| Spanning tree protokol | Ja; Ja |
| VLAN understøttelse | Ja; Ja |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 448 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 334 Mpps |
| MAC adresselabel | 29490 entries; 29490 entries |
| Latens (1 Gbps) | 2,28 µs; 2,28 µs |
| Latens (10 Gps) | 1,46 µs; 1,46 µs |
| Jumbo Frames support | Ja; Ja |
Sikkerhed
| DHCP funktioner | DHCP server; DHCP server |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja; Ja |
| IGMP snooping | Ja; Ja |
| Godkendelsestype | RADIUS; RADIUS |
| SSH/SSL support | Ja; Ja |
Multicast funktioner
| Multicast-understøttelse | Ja; Ja |
Protokoller
| Routing-protokoller | BGP, BGP4, IP, OSPF; BGP, IP |
Design
| Stativ-montering | Ja; Ja |
| Stabelbar | Ja |
| Formfaktor | 1U; 1U |
| Produktfarve | Grå; Grå |
Præstation
| Fysisk stabling | 10 |
| Indbygget processer | Ja |
| Processorfrekvens | 1800 MHz |
| Hukommelsestype | DDR4-SDRAM |
| Intern hukommelse | 8000 MB |
| Flashhukommelse | 32000 MB |
Strømstyring
| Strømkilde | Vekselstrøm; Vekselstrøm |
| Strømforsyning inkluderet | Ja; Ja |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 200 - 240 V; 200 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz; 50 - 60 Hz |
| Strømforbrug (maks.) | 67 W; 67 W |
| Strømforbrug note | Idle: 52W 100% Traffic Rate: 67W |
| Strømforsyning note | Internal (fixed) power supply (950W) |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 370 W |
Andre funktioner
| Reaktionstid | 1 Gbps: 2.28 μs 10 Gbps: 1.46 μs 25 Gbps: 1.90 μs 50 Gbps: 3.49 μs |
| Målstyring | Management flexibility with support for HPE Aruba Networking Central, easy-to-use Web GUI, CLI, and HPE Aruba Networking Switch Multi-Edit Software |
| Hukommelse og processor | CPU: Dual-core Arm Cortex-A9 @ 1.8GHz Memory: 8 GB DDR4, 32 GB eMMC Flash: 8 MB, 16 MB, or 32 MB, depending on model and configuration |
| I/O-porte | 24 x 10/100/1000 BaseT ports supporting up to 30W per port 4 x 1G/10G/25G/50G [4] SFP ports Supports PoE standards IEEE 802.3af, 802.3at 1 x USB-C console port 1 x USB Type-A host port 1 x OOBM port |
| Dimensioner (BxDxH) (efter britisk standard) | 43,9 x 442 x 327,7 mm (1.73 x 17.4 x 12.9") |
| Ventilator | Fixed fans |
| Vægt (efter britisk standard) | 4,95 kg (10.9 Pund) |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 45 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C; -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 15 - 95%; 15 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 15 - 95%; 15 - 95% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 44 mm |
| Dybde | 442 mm |
| Højde | 327 mm |
| Vægt | 4,95 kg |