HPE Aruba Networking CX 6200M 24G Class4 PoE 4SFP+ Switch Administreret L3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm over Ethernet (PoE)
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret; Administreret |
| Switch lag | L3; L3 |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 48; 24 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000); Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal installerede SFP moduler | 4; 4 |
| Port til konsol | RJ-45/USB Type-C; RJ-45/USB Type-C |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.3af, IEEE 802.3at; IEEE 802.3af, IEEE 802.3at |
| 10G understøttelse | Ja; Ja |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 128 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 95,2 Mpps |
| MAC adresselabel | 32000 entries; 32000 entries |
| Pakke bufferlager | 8 MB; 8 MB |
Design
| Stativ-montering | Ja; Ja |
| Stabelbar | Ja |
Præstation
| Fysisk stabling | 8 |
| Indbygget processer | Ja |
| Processormodel | ARM Cortex-A72; ARM Cortex-A72 |
| Processorfrekvens | 1800 MHz |
| Hukommelsestype | DDR4-SDRAM |
| Intern hukommelse | 8000 MB |
| Flashhukommelse | 16000 MB; 16000 MB |
Strømstyring
| Strømkilde | Vekselstrøm; Vekselstrøm |
| Strømforsyning inkluderet | Ja; Ja |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 200 - 240 V; 200 - 240 V |
| Strømforbrug (typisk) | 76 W; 76 W |
| Strømforbrug note | 76W at 230 VAC |
| Strømforsyning note | 2 field-replaceable, hotswappable power supply slots 1 minimum power supply required (ordered separately) Supported PSUs JL086A JL087A Max PoE Power: 740W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Power over Ethernet (PoE) effekt pr. port | 30 W; 30 W |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 740 W |
Andre funktioner
| Reaktionstid | 1 Gbps: 2.28 μSec 10 Gbps: 1.46 μSec |
| Ventilator | Fixed fans |
| Dimensioner (BxDxH) (efter britisk standard) | 43,9 x 442,5 x 383,8 mm (1.73 x 17.4 x 15.1") |
| I/O-porte | 24 x 10/100/1000BASE-T Class 4 PoE ports, supporting up to 30W per port 4 x 1/10G SFP ports (2 x LRM; 2 x LRM/MACSec 256) Supports PoE standards IEEE 802.3af, 802.3at 1 x USB-C console port 1 x USB Type-A host port 1 x OOBM 1 x RJ-45 console port |
| Vægt (efter britisk standard) | 6,01 kg (13.2 Pund) |
| Målstyring | Management flexibility with support for HPE Aruba Networking Central, easy-to-use Web GUI, CLI, and HPE Aruba Networking Switch Multi-Edit Software |
| Hukommelse og processor | CPU: Quad-core Arm Cortex-A72 at 1.8 GHz Memory: 8 GB DDR4 Flash: 16 GB eMMC |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 45 °C |
Vægt & størrelser
| Bredde | 43,9 mm |
| Dybde | 442,5 mm |
| Højde | 383,8 mm |
| Vægt | 6,01 kg |