HPE Aruba Networking 6300M 32p SmtRt 5G CL8 8p SFP+ 10G LRM 2p SFP28 25G MACsec 2p SFP56 50G Switch Strøm over Ethernet (PoE)
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 780 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 580 Mpps |
Design
| Stabelbar | Ja |
Præstation
| Fysisk stabling | 10 |
| Indbygget processer | Ja |
| Processorfrekvens | 1800 MHz |
| Hukommelsestype | DDR4-SDRAM |
| Intern hukommelse | 8000 MB |
| Flashhukommelse | 32000 MB |
Strømstyring
| Strømforbrug note | With JL670A PSU: Idle: 106W 100% Traffic Rate: 159W With JL758A PSU: Idle: 118W 100% Traffic Rate: 156W |
| Strømforsyning note | 2 field-replaceable, hot-swappable power supply slots 1 minimum power supply required (ordered separately). Supported PSUs JL086A, JL087A, JL670A and JL758A. |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 2880 W |
Andre funktioner
| Reaktionstid | Less than 5 µs 10 Gbps LRM: 2.3 µs 10 Gbps dual mode ports: 5.5 µs 25 Gbps: 3.5 µs |
| Ventilator | Switch has two fan tray slots and comes with two fan trays installed. Minimum two fan trays required. Fan trays are field replaceable and hot‑swappable. Each fan tray contains two fans. |
| Vægt (efter britisk standard) | 6,02 kg (13.3 Pund) |
| I/O-porte | 32 x HPE Smart Rate 1G/2.5G/5G Base-T ( configuration can be changed to 16 x HPE Smart Rate 1G/2.5G/5G Base-T and 8 x HPE Smart Rate 1G/2.5G/5G/10G Base-T ports) Class 8 PoE ports supporting up to 90W POE per port and 8 x 1G/10G SFP+ (LRM) ports 2 x 10G/25G/50G [4] SFP ports 2 x 10G/25G SFP ports (MACsec) Supports PoE standards IEEE 802.3af, 802.3at and 802.3bt (up to 90W) 1 x USB-C console port 1 x USB Type-A host port 1 x OOBM port 1 x RJ-45 console Port 1 x Bluetooth dongle to be used with CX Mobile App |
| Hukommelse og processor | CPU: Dual-core Arm Cortex-A9 @ 1.8GHz Memory: 8 GB DDR4, 32 GB eMMC Flash: 8 MB, 16 MB, or 32 MB, depending on model and configuration |
| Målstyring | Management flexibility with support for HPE Aruba Networking Central, easy-to-use Web GUI, CLI, and HPE Aruba Networking Switch Multi-Edit Software |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 45 °C |
Vægt & størrelser
| Bredde | 44 mm |
| Dybde | 442 mm |
| Vægt | 6,02 kg |