HPE Aruba CX 8360-24XF2C v2
switch - 24 porte - Administreret - monterbar på stativ
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L3 |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
Porte & Grænseflader
| Antal SFP + modulslots | 24 |
| Antal QSFP + modulpladser | 2 |
| Fiber optisk strømstik | QSFP+, QSFP28, SFP, SFP+ |
| Port til konsol | RJ-45/USB Type-C |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1AE, IEEE 802.1AX, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1ak, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1t, IEEE 802.1v, IEEE 802.1w, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3ae, IEEE 802.3an, IEEE 802.3ba, IEEE 802.3by, IEEE 802.3cc, IEEE 802.3cd, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| 10G understøttelse | Ja |
| Port-spejlning | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| Spanning tree protokol | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Antal VLAN'er | 4094 |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 880 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 2678 Mpps |
| MAC adresselabel | 212992 entries |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Pakke bufferlager | 32 MB |
Sikkerhed
| DHCP funktioner | DHCP server |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| Adgangskontrolliste (ACL) egress | 8192 |
| Adgangskontrolliste (ACL) ingress | 65536 |
| IGMP indtastninger | 7000 |
| IGMP snooping | Ja |
| SSH/SSL support | Ja |
| Godkendelsestype | RADIUS, TACACS+ |
| Sikkerhedsalgoritmer | SNMPv2, SNMPv3 |
Multicast funktioner
| Multicast-understøttelse | Ja |
Protokoller
| Routing-protokoller | BGP4, MPLS, OSPF, OSPFv3, RIP-2, RIPng |
| IPv4 & IPv6 funktioner | IPv4/IPv6 access-control list (ACL) |
Design
| Stativ-montering | Ja |
| Formfaktor | 1U |
| Understøttelse af redundante blæsere | Ja |
| Ventilationssystem | Luftstrømning bagfra-fremad |
| Antal blæsere | 3 blæser(e) |
| Luftflow retning | Luftstrømning bagfra-fremad |
Præstation
| Indbygget processer | Ja |
| Processorfrekvens | 1800 MHz |
| Hukommelsestype | RAM / Flash |
| Intern hukommelse | 16384 MB |
| Flashhukommelse | 32768 MB |
Strømstyring
| Strømkilde | Vekselstrøm |
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| Redundant strømforsyning | Ja |
| Antal strømforsyninger | 2 |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 47/63 Hz |
| Strømforbrug (maks.) | 325 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Nej |
Vægt & størrelser
| Bredde | 442.5 mm |
| Dybde | 406.4 mm |
| Højde | 44 mm |
| Vægt | 8.07 kg |