HPE Aruba 8360-48Y6Cv2 Pwr2Prt Bundle
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L3 |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Cloud-administreret | Ja |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Ingen |
| Antal USB Type-A-porte | 1 |
| Port til konsol | RJ-45/USB Type-C |
| SSFP28-portmængde | 48 |
| QSFP28-portmængde | 6 |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1AE, IEEE 802.1AX, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1ak, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1t, IEEE 802.1v, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3ae, IEEE 802.3an, IEEE 802.3ba, IEEE 802.3by, IEEE 802.3cc, IEEE 802.3cd, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| 10G understøttelse | Ja |
| Port-spejlning | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| Spanning tree protokol | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Vituelle LAN funktioner | Port-based VLAN |
| Antal VLAN'er | 4094 |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 4800 Gbit/sek. |
| MAC adresselabel | 212992 entries |
| Jumbo Frames support | Ja |
Sikkerhed
| DHCP funktioner | DHCP relay, DHCP server |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| IGMP snooping | Ja |
| Godkendelsestype | RADIUS, TACACS+ |
| SSH/SSL support | Ja |
Multicast funktioner
| Multicast-understøttelse | Ja |
| IPv4 multicast indtastninger | 7000 |
| IPv6 multicast indtastninger | 7000 |
| MLD indtastninger | 7000 |
Protokoller
| Administrationsprotokoller | SNMPv2c, SNMPv3 |
| Routing-protokoller | BGP, BGP4, OSPF, RIP-2, RIPng, VRRP |
| IPv4 & IPv6 funktioner | IPv4/IPv6 access-control list (ACL) |
Design
| Stativ-montering | Ja |
| Stabelbar | Ingen |
| Formfaktor | 1U |
| Understøttelse af redundante blæsere | Ja |
| Luftflow retning | Luftstrømning bagfra-fremad |
| Antal blæsere | 5 blæser(e) |
Præstation
| Indbygget processer | Ja |
| Processorfrekvens | 1800 MHz |
| Hukommelsestype | RAM / Flash |
| Intern hukommelse | 16384 MB |
| Flashhukommelse | 32768 MB |
Strømstyring
| Strømkilde | Vekselstrøm |
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| Redundant strømforsyning | Ja |
| Antal strømforsyninger | 2 |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 47/63 Hz |
| Strømforbrug (maks.) | 725 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ingen |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 45 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 15 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 15 - 95% |
| Driftshøjde | 0 - 3048 m |
| Ikke-drift højde | 0 - 4600 m |
| Varmeafgivelse | 1450 BUT/t |
Vægt & størrelser
| Bredde | 442,5 mm |
| Dybde | 558,8 mm |
| Højde | 44 mm |
| Vægt | 10,7 kg |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | RoHS |