HPE Aruba 8325-32C
switch - 32 porte - Administreret - monterbar på stativ - TAA-kompatibel
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret; Administreret |
| Switch lag | L3; L3 |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja; Ja |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Ingen; Ingen |
| QSFP28-portmængde | 32; 32 |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q; IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1ak, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3ae, IEEE 802.3ba, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| 10G understøttelse | Ja; Ja |
| Port-spejlning | Ja; Ja |
| Spanning tree protokol | Ja; Ja |
| VLAN understøttelse | Ja; Ja |
Dataoverførsel
| Understøttede dataoverførselshastigheder | 1/10/25/40/100 Gbps; 40/100 Gbps |
| Switch kapacitet | 6400 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 2000 Mpps |
| MAC adresselabel | 98304 entries; 98304 entries |
| Maksimal dataoverførselshastighed | 100 Gbit/sek.; 100 Gbit/sek. |
| Jumbo Frames support | Ja; Ja |
| Pakke bufferlager | 32 MB |
Sikkerhed
| DHCP funktioner | DHCP server; DHCP server |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja; Ja |
| Godkendelsestype | RADIUS, TACACS+; RADIUS, TACACS+ |
Multicast funktioner
| Multicast-understøttelse | Ja; Ja |
| IPv4 multicast indtastninger | 4094; 4094 |
| IPv6 multicast indtastninger | 4094; 4094 |
| MLD indtastninger | 4094; 4094 |
Design
| Stativ-montering | Ja; Ja |
| Stabelbar | Ja |
| Formfaktor | 1U; 1U |
| Produktfarve | Sort; Sort |
| Antal blæsere | 6 blæser(e); 6 blæser(e) |
| Luftflow retning | Luftstrøm fremad-bagud; Luftstrøm fremad-bagud |
Præstation
| Indbygget processer | Ja |
| Processorfrekvens | 2200 MHz |
| Intern hukommelse | 16000 MB |
| Flashhukommelse | 8000 MB |
Strømstyring
| Strømkilde | Vekselstrøm; Vekselstrøm |
| Strømforsyning inkluderet | Ja; Ja |
| Redundant strømforsyning | Ja; Ja |
| Antal strømforsyninger | 2; 2 |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz; 50 - 60 Hz |
| Strømforbrug (typisk) | 550 W; 550 W |
| Strømforbrug (maks.) | 618 W |
| Strømforbrug note | Maximum: 618 W, 2110 BTU/hr Idle: 143 W, 489 BTU/hr |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ingen; Ingen |
Andre funktioner
| I/O-porte | (32) 100G QSFP28 ports |
| Målstyring | Industry-standard CLI with hierarchical structure, SNMP v2c/v3, sFlow (RFC 3176), remote monitoring (RMON) |
| Hukommelse og processor | CPU: 2.2 GHz Memory: Drive and Flash 16 GB RAM, 64 GB SSD, 8 GB Flash Packet Buffer: 32 MB |
| Vægt (efter britisk standard) | 9,48 kg (20.9 Pund) |
| Ventilator | Field‑replaceable, hot‑swappable, and up to 6 fans |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C; -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95%; 5 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95%; 5 - 95% |
| Varmeafgivelse | 2110 BUT/t; 2110 BUT/t |
Vægt & størrelser
| Bredde | 43,2 mm |
| Dybde | 438,4 mm |
| Højde | 515,1 mm |
| Vægt | 9,5 kg |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990; 85176990 |