StarTech.com Industrial 6 Port Gigabit Ethernet Switch, 4 PoE RJ45 +2 SFP Slots 30W PoE+ 12-48VDC 10/100/1000 Rugged Power Over Ethernet LAN Switch -40C to 75C, DIN Mountable, Hardened
Fast Ethernet Switch (IES1G52UP12V) - switch - 6 porte
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Ikke administreret |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 5 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal SFP modulslots | 2 |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3x |
| 10G understøttelse | Ingen |
| Kobber ethernet kabelteknologi | 10BASE-T, 100BASE-T, 1000BASE-T |
| Fuld duplex | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| Auto-forhandling | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 12 Gbit/sek. |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 9000 |
Protokoller
| Understøttede netværksprotokoller | CSMA/CD |
Design
| Stativ-montering | Ingen |
| Produktfarve | Sort |
| Husmateriale | Aluminium, Stål |
| LED-indikatorer | Aktivitet, Link, PoE, Strøm |
| Kan monteres på væggen | Ja |
| DIN-skinne montering | Ja |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP30 |
| Sikkerhed | EN60950-1 |
Præstation
| Bufferstørrelse | 128 KB |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 693764 t |
Strømstyring
| Beskyttelse ved overspænding | Ja |
| Overspændingsbeskyttelse | 2 kV |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Power over Ethernet plus (PoE+) porte, antal | 4 |
| Power over Ethernet (PoE) effekt pr. port | 30 W |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 120 W |
Andre funktioner
| Klemrække port | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -40 - 75 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 85 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 105 mm |
| Dybde | 142 mm |
| Højde | 43 mm |
| Vægt | 701,4 g |
Emballage indhold
| Hurtig start guide | Ja |
Emballeringsdata
| Klemrække inkluderet | Ja |
| Pakkebredde | 211 mm |
| Pakkedybde | 162 mm |
| Pakkehøjde | 64 mm |
| Pakkevægt | 946,4 g |
Godkendelser
| Certificering | CE, RoHS, FCC |
Logistik data
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 355 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 345 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 225 mm |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 10 stk |