NETGEAR GS348PP
switch - 48 porte - ikke administreret - monterbar på stativ
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Ikke administreret |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 48 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1p, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3at, IEEE 802.3az, IEEE 802.3i, IEEE 802.3u |
| 10G understøttelse | Ingen |
| Kobber ethernet kabelteknologi | 10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T |
| Fuld duplex | Ja |
| Auto-forhandling | Ja |
| Kabellængde opdagelse | Ja |
| Auto-sensing | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 96 Gbit/sek. |
| Hastighed for videresendelse | 1,448 Mpps |
| MAC adresselabel | 8000 entries |
| Latens (1 Gbps) | 4 µs |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 12288 |
| Pakke videresendelsesrate (1 Gbps) | 1448000 pps |
| Pakke bufferlager | 1,5 MB |
Sikkerhed
| Algoritmer for køplanlægning | Weighted Round Robin (WRR) |
Design
| Stativ-montering | Ja |
| Produktfarve | Sort |
| Husmateriale | Metal |
| LED-indikatorer | Aktivitet, Link, PoE, Strøm, Hastighed |
| Antal blæsere | 2 blæser(e) |
Præstation
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 570972 t |
Strømstyring
| Vekselstrømsindgangsspænding | 110 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Strømforbrug (maks.) | 410 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Power over Ethernet (PoE) porte, antal | 24 |
| Power over Ethernet (PoE) effekt pr. port | 30 W |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 380 W |
Andre funktioner
| Garantiperiode | 3 År |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 45 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 95% |
| Driftshøjde | 0 - 3000 m |
| Varmeafgivelse | 1402,2 BUT/t |
Vægt & størrelser
| Bredde | 440 mm |
| Dybde | 310 mm |
| Højde | 43 mm |
| Vægt | 4,56 kg |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |
| Brugervejledning | Ja |
| Rack monteringskit | Ja |
Tekniske detaljer
| Produkter pr. forsendelseskasse (indvendig) | 2 stk |
| Forsendelseskassens højde (indvendig) | 43,2 cm |
| Forsendelsesemballage nettovægt | 13,1 kg |
| Forsendelseskasses kassens bredde (indvendig) | 56,7 cm |
| Forsendelseskassens længde (indvendig) | 24,1 cm |
Godkendelser
| Certificering | CE, FCC 15 A, IC A, RCM, VCCI, KC CB, CE LVD, UL |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |