Lancom Systems GS-3652X L3 2.5G Ethernet (100/1000/2500) 52 ports
switch
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L3 |
| Webbaseret administration | Ja |
| Konfigurerer lokationsindstillinger (CLI) | Ja |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 48 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | 2.5G Ethernet (100/1000/2500) |
| Gigabit Ethernet (kobber) porte, antal | 36 |
| Antal 2,5G Ethernet-porte (kobber) | 12 |
| Antal SFP + modulslots | 4 |
| Port til konsol | RJ-45 |
| Strømstik | AC-in jack |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1ak, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3ae, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| 10G understøttelse | Ja |
| Port-spejlning | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| Spanning tree protokol | Ja |
| Kabellængde opdagelse | Ja |
| Begrænsning af hastighed | Ja |
| Broadcast stormkontrol | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Vituelle LAN funktioner | IP subnet–based VLAN, MAC address-based VLAN, MVRP, Port-based VLAN, Private VLAN, Tagged VLAN, VLAN Identifier ( VLAN ID) |
| Antal VLAN'er | 4096 |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 212 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 130 Mpps |
| MAC adresselabel | 32000 entries |
| Opbevar-og-frem | Ja |
| Statisk rute | Ja |
| Stastiske routere | 128 |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 10240 |
| Pakke bufferlager | 4 MB |
Sikkerhed
| DHCP funktioner | DHCP Option 66, DHCP Option 67, DHCP Option 82, DHCP client, DHCP relay, DHCP server, DHCP snooping |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| IGMP snooping | Ja |
| IGMP proxy | Ja |
| SSH/SSL support | Ja |
| Godkendelse | Gæste VLAN |
| Godkendelsestype | RADIUS, TACACS+ |
Multicast funktioner
| Multicast-understøttelse | Ja |
| Antal filtrerede multicast-grupper | 1024 |
| Multicast Listener Discovery (MLD) snooping | Ja |
Protokoller
| GARP VLAN registreringsprotokol (GVRP) | Ja |
| IP Source Guard (IPSG) | Ja |
Design
| Stativ-montering | Ja |
| Formfaktor | 1U |
| Produktfarve | Sort |
| Husmateriale | Metal |
| Knap til nulstilling | Ja |
| Antal blæsere | 1 blæser(e) |
Præstation
| Støjniveau | 45 dB |
| Firmware kan opgraderes | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde | Vekselstrøm |
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforbrug (maks.) | 55 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Nej |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Varmeafgivelse | 188 BUT/t |
Vægt & størrelser
| Bredde | 442 mm |
| Dybde | 300 mm |
| Højde | 44 mm |
| Vægt | 4.1 kg |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, Seriel |
| Hurtig start guide | Ja |
Emballeringsdata
| Monteringsbeslag inkluderet | Ja |
| Pakkebredde | 470 mm |
| Pakkedybde | 534 mm |
| Pakkehøjde | 100 mm |
| Pakkevægt | 5.52 kg |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | CE, Federal Communications Commission (FCC) |
Logistik data
| Toldproduktkode (TARIC) | 85176200 |
| Oprindelsesland | Taiwan |