LANCOM GS-4530XUP
switch - 24 porte - Administreret - monterbar på stativ
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L3 |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Webbaseret administration | Ja |
| Cloud-administreret | Ja |
| ARP inspektion | Ja |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 30 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | 2.5G Ethernet (100/1000/2500) |
| Antal 2,5G Ethernet-porte (kobber) | 24 |
| Antal SFP + modulslots | 4 |
| Antal QSFP + modulpladser | 2 |
| Port til konsol | RJ-45/Micro-USB |
| Antal USB 2.0-porte | Ja |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1Qav, IEEE 802.1Qbb, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1ad, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1v, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ac, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3ae, IEEE 802.3af, IEEE 802.3ak, IEEE 802.3at, IEEE 802.3az, IEEE 802.3bj, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| 10G understøttelse | Nej |
| Port-spejlning | Ja |
| Politikbaseret routing | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| Spanning tree protokol | Ja |
| Broadcast stormkontrol | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 100.25 Mbit/s |
| Link aggregering | Ja |
| Begrænsning af hastighed | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Antal VLAN'er | 4093 |
Dataoverførsel
| Gennemløb | 360 Gbit/sek. |
| MAC adresselabel | 32000 entries |
| Opbevar-og-frem | Ja |
| Statisk rute | Ja |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 12288 |
| Pakke bufferlager | 4 MB |
Sikkerhed
| DHCP funktioner | DHCP client, DHCP relay, DHCP server, DHCP snooping |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| IGMP proxy | Ja |
| IGMP snooping | Ja |
| SSH/SSL support | Ja |
| Godkendelsestype | RADIUS, TACACS+ |
Multicast funktioner
| Multicast-understøttelse | Ja |
Design
| Stativ-montering | Ja |
| Stabelbar | Ja |
| Formfaktor | 1U |
| Produktfarve | Sort |
| Husmateriale | Metal |
| LED-indikatorer | Ja |
| Ventilationssystem | Luftstrøm fremad-bagud |
| Antal blæsere | 3 blæser(e) |
Præstation
| Støjniveau | 60 dB |
| Firmware kan opgraderes | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde | Vekselstrøm |
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforbrug (maks.) | 1520 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Power over Ethernet (PoE) effekt pr. port | 90 W |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 720 W |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | 0 - 50 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Varmeafgivelse | 205 BUT/t |
Vægt & størrelser
| Bredde | 442 mm |
| Dybde | 373 mm |
| Højde | 44 mm |
| Vægt | 5.5 kg |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, Micro-USB, Seriel |
| Brugervejledning | Ja |
| Rack monteringskit | Ja |
Logistik data
| Toldproduktkode (TARIC) | 85176200 |
| Oprindelsesland | Taiwan |