LANCOM GS-3652XUP
switch - 48 porte - Administreret - monterbar på stativ
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L3 |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Webbaseret administration | Ja |
| Konfigurerer lokationsindstillinger (CLI) | Ja |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 48 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | 2.5G Ethernet (100/1000/2500) |
| Gigabit Ethernet (kobber) porte, antal | 36 |
| Antal 2,5G Ethernet-porte (kobber) | 12 |
| Antal SFP + modulslots | 4 |
| Port til konsol | RJ-45 |
| Strømstik | AC-in jack |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1AX, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1ad, IEEE 802.1ak, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3ae, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3az, IEEE 802.3bt, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| 10G understøttelse | Ja |
| Port-spejlning | Ja |
| Spanning tree protokol | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| Kabellængde opdagelse | Ja |
| Broadcast stormkontrol | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Vituelle LAN funktioner | IP subnet–based VLAN, MAC address-based VLAN, MVRP, Port-based VLAN, Private VLAN, Tagged VLAN, Voice VLAN |
| Antal VLAN'er | 4093 |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 212 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 157 Mpps |
| MAC adresselabel | 32000 entries |
| Opbevar-og-frem | Ja |
| Statisk rute | Ja |
| Stastiske routere | 128 |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 10240 |
| Pakke bufferlager | 4 MB |
Sikkerhed
| DHCP funktioner | DHCP Option 66, DHCP Option 67, DHCP Option 82, DHCP client, DHCP relay, DHCP server, DHCP snooping |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| IGMP snooping | Ja |
| IGMP proxy | Ja |
| SSH/SSL support | Ja |
| Godkendelse | Gæste VLAN |
| Godkendelsestype | RADIUS, TACACS+ |
Multicast funktioner
| Multicast-understøttelse | Ja |
| Multicast Listener Discovery (MLD) snooping | Ja |
Protokoller
| GARP VLAN registreringsprotokol (GVRP) | Ja |
| IP Source Guard (IPSG) | Ja |
Design
| Stativ-montering | Ja |
| Formfaktor | 1U |
| Produktfarve | Sort |
| Husmateriale | Metal |
| Knap til nulstilling | Ja |
| Antal blæsere | 3 blæser(e) |
Præstation
| Firmware kan opgraderes | Ja |
| Støjniveau | 62 dB |
Strømstyring
| Strømkilde | AC/PoE |
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| Antal strømforsyninger | Ja |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforbrug (maks.) | 1600 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Power over Ethernet (PoE) effekt pr. port | 90 W |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 720 W |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Varmeafgivelse | 683 BUT/t |
Vægt & størrelser
| Bredde | 442 mm |
| Dybde | 440 mm |
| Højde | 44 mm |
| Vægt | 6.3 kg |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, Seriel |
| Hurtig start guide | Ja |
Emballeringsdata
| Monteringsbeslag inkluderet | Ja |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | CE, Federal Communications Commission (FCC) |
Logistik data
| Toldproduktkode (TARIC) | 85176200 |
| Oprindelsesland | Taiwan |