LANCOM GS-3652XP
switch - 52 porte - Administreret - monterbar på stativ
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L3 |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Webbaseret administration | Ja |
| Konfigurerer lokationsindstillinger (CLI) | Ja |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 48 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | 2.5G Ethernet (100/1000/2500) |
| Gigabit Ethernet (kobber) porte, antal | 36 |
| Antal 2,5G Ethernet-porte (kobber) | 12 |
| Antal SFP + modulslots | 4 |
| Port til konsol | RJ-45 |
| Strømstik | AC-in jack |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1AX, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1ad, IEEE 802.1ak, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ae, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3az, IEEE 802.3bz, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| 10G understøttelse | Ja |
| Port-spejlning | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| Broadcast stormkontrol | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| Kabellængde opdagelse | Ja |
| Spanning tree protokol | Ja |
| Vituelle LAN funktioner | IP subnet–based VLAN, MAC address-based VLAN, MVRP, Private VLAN, Tagged VLAN, Voice VLAN |
| Antal VLAN'er | 4093 |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 212 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 130 Mpps |
| MAC adresselabel | 32000 entries |
| Opbevar-og-frem | Ja |
| Statisk rute | Ja |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 10240 |
| Pakke bufferlager | 4 MB |
Sikkerhed
| DHCP funktioner | DHCP Option 66, DHCP Option 67, DHCP Option 82, DHCP client, DHCP relay, DHCP server, DHCP snooping |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| IGMP snooping | Ja |
| IGMP proxy | Ja |
| SSH/SSL support | Ja |
| Godkendelsestype | RADIUS, TACACS+ |
Multicast funktioner
| Multicast-understøttelse | Ja |
| Multicast Listener Discovery (MLD) snooping | Y |
Protokoller
| GARP VLAN registreringsprotokol (GVRP) | Ja |
| IP Source Guard (IPSG) | Ja |
Design
| Stativ-montering | Ja |
| Formfaktor | 1U |
| Produktfarve | Sort |
| Husmateriale | Metal |
| Knap til nulstilling | Ja |
| Antal blæsere | 1 blæser(e) |
Præstation
| Støjniveau | 50 dB |
| Firmware kan opgraderes | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde | AC/PoE |
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforbrug (maks.) | 870 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 740 W |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Varmeafgivelse | 444 BUT/t |
Vægt & størrelser
| Bredde | 442 mm |
| Dybde | 375 mm |
| Højde | 44 mm |
| Vægt | 5,5 kg |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, Seriel |
| Hurtig start guide | Ja |
Emballeringsdata
| Monteringsbeslag inkluderet | Ja |
| Pakkebredde | 470 mm |
| Pakkedybde | 534 mm |
| Pakkehøjde | 100 mm |
| Pakkevægt | 6,16 kg |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | CE, Federal Communications Commission (FCC) |
Logistik data
| Toldproduktkode (TARIC) | 85176200 |
| Oprindelsesland | Taiwan |