HPE FlexNetwork 5140 8G 2SFP 2XGT Combo EI
switch - 12 porte - smart - monterbar på stativ
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L3 |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Webbaseret administration | Ja |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 8 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal SFP modulslots | 2 |
| Port til konsol | RJ-45 |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1AX, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1ad, IEEE 802.1ak, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ac, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3ae, IEEE 802.3az, IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| 10G understøttelse | Ja |
| IP-routing | Ja |
| Fuld duplex | Ja |
| Spanning tree protokol | Ja |
| Auto-sensing | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| Broadcast stormkontrol | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 128 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 18 Mpps |
| MAC adresselabel | 16384 entries |
| Latens (1 Gbps) | 5 µs |
| Latens (10 Gps) | 3 µs |
| Jumbo Frames support | Ja |
Sikkerhed
| DHCP funktioner | DHCP server |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| IGMP snooping | Ja |
| Godkendelse | MAC-baseret godkendelse |
| Godkendelsestype | HWTACACS, RADIUS |
Multicast funktioner
| Multicast-understøttelse | Ja |
Protokoller
| Routing-protokoller | OSPF, OSPFv2, OSPFv3, RIP, RIP-1, RIP-2 |
| IPv4 FIB indtastninger | 512 |
| IPv6 FIB indtastninger | 256 |
Design
| Stativ-montering | Ja |
| Stabelbar | Ja |
| Formfaktor | 1U |
Præstation
| Fysisk stabling | 9 |
Strømstyring
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Strømforbrug (maks.) | 15 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ingen |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -5 - 45 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 104,7 mm |
| Dybde | 160 mm |
| Højde | 43,6 mm |
| Vægt | 1,5 kg |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |