HPE FlexFabric 5901AF 48-Port 1GBaseT 4XG 2QSFP+ Switch
switch - 48 porte - Administreret - monterbar på stativ
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret; Administreret |
| Switch lag | L3; L3 |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja; Ja |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Nej; Nej |
| Antal SFP + modulslots | 48; 48 |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Qau, IEEE 802.1Qaz, IEEE 802.1Qbb, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1ag, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.3ah; IEEE 802.1D, IEEE 802.1Qau, IEEE 802.1Qaz, IEEE 802.1Qbb, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1ag, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.3ah |
| 10G understøttelse | Ja; Ja |
| Flowkontrol support | Ja; Ja |
| Spanning tree protokol | Ja; Ja |
| Link aggregering | Ja; Ja |
| VLAN understøttelse | Ja; Ja |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 336 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 250 Mpps |
| MAC adresselabel | 16000 entries |
| Latens (10 Gps) | 1,5 µs; 1,2 µs |
| Jumbo Frames support | Ja; Ja |
| Pakke bufferlager | 8 MB; 12 MB |
Sikkerhed
| DHCP funktioner | DHCP client, DHCP server; DHCP client, DHCP server |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja; Ja |
| IGMP snooping | Ja; Ja |
Protokoller
| Routing-protokoller | BGP, IP, MPLS, OSPF, RIP, VRRP; BGP, IP, MPLS, OSPF, RIP, VRRP |
Design
| Stativ-montering | Ja |
| Stabelbar | Ja |
| Formfaktor | 1U |
| Produktfarve | Sort; Sort |
Præstation
| Fysisk stabling | 9 |
| Hukommelsestype | SDRAM; SDRAM |
| Intern hukommelse | 2048 MB |
| Flashhukommelse | 1024 MB |
Strømstyring
| Strømforsyning inkluderet | Ja; Ja |
| Redundant strømforsyning | Ja; Ja |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| DC indgangsspænding | 48 - 60 V |
| Strømforbrug (maks.) | 250 W; 250 W |
| Strømforbrug note | 96 W (Dual AC) |
| Strømforsyning note | 2 power supply slots 1 minimum power supply required (ordered separately) |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Nej; Nej |
Andre funktioner
| Reaktionstid | 1GE < 5 µs, 10GE< 3 µs, 40GE <1.2 µs (64-byte packets) |
| Målstyring | HPE Intelligent Management Center (IMC) Command-line interface (CLI) Out-of-band management SNMP manager Telnet FTP |
| Ventilator | 2 fan tray slots Fan trays are not included with the switch and must be ordered separately. Use two fan trays with matching airflow direction for proper operation. Do not run the system with one fan tray for over 24 hours or without any fan tray for more than two minutes. Operate within 23°F (-5°C) to 113°F (45°C). Not following these guidelines may void your warranty. |
| I/O-porte | (48) autosensing 10/100/1000 ports, Duplex: 10BASE-T/100BASE-TX: half or full; 1000BASE-T: full only, (4) fixed 1000/10000 SFP+ ports, (2) QSFP+ 40GbE ports |
| Vægt (efter britisk standard) | 7,5 kg (16.5 Pund) |
| Hukommelse og processor | 1 GB flash; Packet buffer size: 8 MB, 2 GB SDRAM |
| Relativ luftfugtighed, der ikke fungerer (ikke-kondenserende) | 10 - 90% |
| Dimensioner (BxDxH) (efter britisk standard) | 439,9 x 359,9 x 43,9 mm (17.3 x 14.2 x 1.73") |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -5 - 45 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90%; 10 - 90% |
| Varmeafgivelse | 327,6 BUT/t; 327,6 BUT/t |
Vægt & størrelser
| Bredde | 440 mm |
| Dybde | 360 mm |
| Højde | 44 mm |
| Vægt | 7,5 kg |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990; 85176990 |