Axis T8504-R
switch - 4 porte - Administreret - monterbar på stativ
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 4 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Fiber optisk strømstik | SFP |
| Port til konsol | RJ-45 |
| Strømstik | DC-in-stik |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1Q, IEEE 802.1x |
| 10G understøttelse | Nej |
| VLAN understøttelse | Ja |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 16 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 11.9 Mpps |
| MAC adresselabel | 8000 entries |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 9216 |
Sikkerhed
| Beskyttelse af adgangskode | Ja |
| Godkendelsestype | RADIUS |
| Sikkerhedsalgoritmer | HTTPS, SNMP, SNMPv3 |
Design
| Produktfarve | Sort |
| Husmateriale | Aluminium |
Strømstyring
| DC indgangsspænding | 54 - 57 V |
| Beskyttelse ved overspænding | Ja |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Power over Ethernet (PoE) porte, antal | 4 |
| Power over Ethernet (PoE) effekt pr. port | 60 W |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 240 W |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -40 - 75 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 85 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 62 mm |
| Dybde | 130 mm |
| Højde | 135 mm |
| Vægt | 600 g |
Emballage indhold
| Hurtig start guide | Ja |
Emballeringsdata
| Monteringsbeslag inkluderet | Ja |
Godkendelser
| Certificering | EN 55032, EN 55024, FCC, ICES-003, VCCI, RCM AS/NZS CISPR 32, EN 50121-4, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, EN 61000-6-3, EN 61000-6-4 IEC 62236-4, IEC/EN/UL 60950-1, IEC 60068-2-6, IEC 60068-2-27, 60068-2-31, NEMA TS-2-2003 |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |