Edimax Pro GS-5424PLC V2
switch - 24 porte - smart - monterbar på stativ
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Webbaseret administration | Ja |
| Trafik formning | Ja |
| ARP inspektion | Ja |
| System hændelseslog | Ja |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 28 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Gigabit Ethernet (kobber) porte, antal | 28 |
| Kombo SFP porte, antal | 4 |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| 10G understøttelse | Ingen |
| Kobber ethernet kabelteknologi | 10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-LX, 1000BASE-SX, 1000BASE-T |
| Port-spejlning | Ja |
| Fuld duplex | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Link aggregering | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| Spanning tree protokol | Ja |
| Begrænsning af hastighed | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Vituelle LAN funktioner | MAC address-based VLAN, Port-based VLAN, Voice VLAN |
| Antal VLAN'er | 200 |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 56 Gbit/sek. |
| Hastighed for videresendelse | 41,6 Mpps |
| MAC adresselabel | 8000 entries |
| Opbevar-og-frem | Ja |
| Antal trunks | 8 |
| Antal køer | 8 |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 9000 |
| Pakke videresendelsesrate (1 Gbps) | 1488000 pps |
| Pakke videresendelsesrate (100 Mbps) | 148800 pps |
| Pakke videresendelsesrate (10 Mbps) | 14880 pps |
| Pakke bufferlager | 4,1 MB |
Sikkerhed
| DHCP funktioner | DHCP snooping |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| IGMP snooping | Ja |
| Algoritmer for køplanlægning | SP, WRR+SP, Weighted Round Robin (WRR) |
| Godkendelsestype | AAA, RADIUS |
Protokoller
| GARP VLAN registreringsprotokol (GVRP) | Ja |
Design
| Stativ-montering | Ja |
| Stabelbar | Ingen |
| Formfaktor | 1U |
| Produktfarve | Sort |
| Knap til nulstilling | Ja |
| LED-indikatorer | Link, Strøm, Status |
| Antal blæsere | 2 blæser(e) |
Præstation
| Firmware kan opgraderes | Ja |
Strømstyring
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| Antal strømforsyninger | 1 |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Strømforbrug (maks.) | 400 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Power over Ethernet (PoE) effekt pr. port | 30 W |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 90% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 270 mm |
| Dybde | 441 mm |
| Højde | 45 mm |
| Vægt | 4,45 kg |
Emballage indhold
| Brugervejledning | Ja |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |