Edimax Pro GS-5210PLG
switch - 10 porte - smart - monterbar på stativ
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Webbaseret administration | Ja |
| System hændelseslog | Ja |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 8 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Gigabit Ethernet (kobber) porte, antal | 9 |
| Fiberkanal porte | 1 |
| Fiber optisk strømstik | SFP |
| Strømstik | AC-in jack |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| 10G understøttelse | Ja |
| Kobber ethernet kabelteknologi | 10BASE-T, 100BASE-T, 1000BASE-T |
| Port-spejlning | Ja |
| Fuld duplex | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| Broadcast stormkontrol | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
Optisk fiber
| Fiber ethernet kabelteknologi | 1000Base-X |
| Skiftende optiske modultyper | Gigabit Ethernet |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 20 Gbit/sek. |
| Hastighed for videresendelse | 14,88 Mpps |
| MAC adresselabel | 4000 entries |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 9216 |
| Pakke videresendelsesrate (1 Gbps) | 1488000 pps |
| Pakke videresendelsesrate (100 Mbps) | 148800 pps |
| Pakke videresendelsesrate (10 Mbps) | 14880 pps |
| Pakke bufferlager | 1,5 MB |
Sikkerhed
| IGMP snooping | Ja |
Multicast funktioner
| Multicast-understøttelse | Ja |
| Antal filtrerede multicast-grupper | 128 |
Design
| Stativ-montering | Ja |
| Stabelbar | Ingen |
| Produktfarve | Sort |
| Husmateriale | Metal |
| Knap til nulstilling | Ja |
| LED-indikatorer | Aktivitet, Link, PoE, Strøm, Status |
Strømstyring
| Strømkilde | Vekselstrøm |
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Power over Ethernet (PoE) porte, antal | 8 |
| Power over Ethernet (PoE) effekt pr. port | 30 W |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 100 W |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 90% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 265 mm |
| Dybde | 184 mm |
| Højde | 44 mm |
| Vægt | 1,62 kg |
Emballage indhold
| Rack monteringskit | Ja |
Godkendelser
| Certificering | FCC, CE, BSMI |