D-Link GO-SW-8GE
switch - 8 porte - ikke administreret
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Ikke administreret |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 8 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Gigabit Ethernet (kobber) porte, antal | 8 |
| Strømstik | DC-in-stik |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| 10G understøttelse | Ingen |
| Kobber ethernet kabelteknologi | 1000BASE-T, 100BASE-TX, 10BASE-T |
| Fuld duplex | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| MAC-adresse auto-indlæring understøttet | Ja |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 16 Gbit/sek. |
| MAC adresselabel | 8000 entries |
| Opbevar-og-frem | Ja |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 9216 |
| Pakke videresendelsesrate (100 Mbps) | 148800 pps |
| Pakke videresendelsesrate (1 Gbps) | 1488000 pps |
| Pakke videresendelsesrate (10 Mbps) | 14880 pps |
Protokoller
| Understøttede netværksprotokoller | CSMA/CD |
Design
| Stativ-montering | Ingen |
| Produktfarve | Hvid |
| LED-indikatorer | Ja |
Præstation
| Bufferstørrelse | 128 KB |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 412433 t |
Strømstyring
| Udgangsspænding | 5 V |
| Udgangsstrøm | 1 A |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -10 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 90% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 128 mm |
| Dybde | 68,5 mm |
| Højde | 25,4 mm |
| Vægt | 195 g |
Emballage indhold
| Brugervejledning | Ja |
Emballeringsdata
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Pakkebredde | 104 mm |
| Pakkedybde | 158 mm |
| Pakkehøjde | 94 mm |
| Pakkevægt | 281 g |
Tekniske detaljer
| Produkter pr. forsendelseskasse (indvendig) | 10 stk |
| Forsendelseskasses kassens bredde (indvendig) | 23 cm |
| Pallens bruttolængde | 110 cm |
| Antal pr. palle (hav) | 1000 stk |
| Pallehøjde (hav) | 2,06 m |
| Forsendelseskassens højde (indvendig) | 19,3 cm |
| Forsendelseskassens længde (indvendig) | 49,8 cm |
| Antal papkasser pr. palle (luft) | 100 stk |
| Antal pr. palle (luft) | 1000 stk |
| Antal papkasser pr. palle (hav) | 100 stk |
| Palle bruttovægt (hav) | 348,5 kg |
| Forsendelseskassens bruttovægt (indvendig) | 3,3 kg |
| Forsendelsesemballage nettovægt | 1,95 kg |
| Pallens bruttobredde | 120 cm |
| Palle bruttovægt (luft) | 348,5 kg |
| Pallehøjde (luft) | 2,06 m |
Godkendelser
| Certificering | FCC cUL/UL ICES-003 CCC CE Anatel C-Tick LVD VCCI |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |