D-Link DMS 1250-10SPL
switch - 8 porte - smart
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Webbaseret administration | Ja |
| ARP inspektion | Ja |
| MIB support | Y |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 8 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | 2.5G Ethernet (100/1000/2500) |
| Antal 2,5G Ethernet-porte (kobber) | 8 |
| Kombo SFP porte, antal | 2 |
| Strømstik | DC-in-stik |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.3ab, IEEE 802.3bt, IEEE 802.3bz, IEEE 802.3ae, IEEE 802.3af, IEEE 802.3an, IEEE 802.3u, IEEE 802.3at, IEEE 802.3z, IEEE 802.3az |
| 10G understøttelse | Ja |
| Port-spejlning | Ja |
| Broadcast stormkontrol | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 1000,100,2500 Mbit/s |
| Flowkontrol support | Ja |
| Spanning tree protokol | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Antal VLAN'er | 4094 |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 80 Gbit/sek. |
| Hastighed for videresendelse | 59,53 Mpps |
| MAC adresselabel | 16000 entries |
| Opbevar-og-frem | Ja |
| Statisk rute | Ja |
| Stastiske routere | 128 |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 12000 |
Sikkerhed
| DHCP funktioner | DHCP server, DHCP client, DHCP snooping |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| Adgangskontrolliste (ACL) IPv4 indtastninger | 768 |
| Adgangskontrolliste (ACL) IPv6 indtastninger | 384 |
| IGMP indtastninger | 256 |
| IGMP snooping | Ja |
| Beskyttelse af adgangskode | Ja |
| Godkendelsestype | RADIUS |
| Loop beskyttelse | Ja |
Design
| Stativ-montering | Ja |
| Produktfarve | Sort |
| Knap til nulstilling | Ja |
| LED-indikatorer | Ja |
Præstation
| Hukommelsestype | DRAM |
| Intern hukommelse | 512 MB |
| Flashhukommelse | 32 MB |
Strømstyring
| Strømkilde | DC |
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| DC indgangsspænding | 54 V |
| Indgangsstrøm | 2.78 A |
| Strømforbrug (maks.) | 147 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Power over Ethernet (PoE) porte, antal | 8 |
| Power over Ethernet (PoE) effekt pr. port | 30 W |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 120 W |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 0 - 95% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 210 mm |
| Dybde | 210 mm |
| Højde | 44 mm |
| Vægt | 1,34 kg |
Emballage indhold
| Hurtig start guide | Ja |
Godkendelser
| Certificering | CB, UL, BSMI, CE Class A, VCCI Class A, FCC Class A, IC, BSMI, RCM |