HPE SN3600B 32Gb 24-port/8-port Active Fibre Channel Switch
switch - 8 porte - Administreret - monterbar på stativ
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret; Administreret |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 1; 1 |
| Antal SFP + modulslots | 24; 24 |
| Port til konsol | RS-232; RS-232 |
| Antal USB 2.0-porte | 1; 1 |
Netværk
| 10G understøttelse | Ja; Ja |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 768 Gbit/sek.; 768 Gbit/sek. |
Protokoller
| Understøttede protokoller | Fibre Channel |
Design
| Stativ-montering | Ja; Ja |
| Formfaktor | 1U |
Præstation
| Understøttede medietyper | Supports 32Gb and 16Gb transceivers |
Strømstyring
| Strømkilde | Vekselstrøm; Vekselstrøm |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ingen; Ingen |
Andre funktioner
| Valgfri software | SANnav, HPE Power Pack+ (Fabric Vision, ISL Trunking, Extended Fabric, Integrated Routing, and FICON CUP) |
| Opgraderingstype | Activate additional ports using 8-port Port-On-Demand Kit upgrades |
| Klassificeret porthastighed | 32Gb |
| Dimensioner (BxDxH) (efter britisk standard) | 428,8 x 306,6 x 42,9 mm (16.9 x 12.1 x 1.69") |
| Tekniske funktioner | Hot code load ports on-demand with no downtime; one fixed power supply with four integrated system cooling fans |
Vægt & størrelser
| Bredde | 428,8 mm |
| Dybde | 306,6 mm |
| Højde | 42,9 mm |