HPE FlexNetwork 5520 48G PoE+ 4SFP+ HI 1-slot Switch
switch - 48 porte - Administreret - monterbar på stativ
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret; Administreret |
| Switch lag | L3; L3 |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 48; 48 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000); Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal installerede SFP+ moduler | 4; 4 |
Netværk
| 10G understøttelse | Ja; Ja |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 336 Gbit/sek.; 336 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 180 Mpps |
Design
| Stativ-montering | Ja; Ja |
| Stabelbar | Ja |
| Produktfarve | Sort; Sort |
Præstation
| Fysisk stabling | 9 |
| Hukommelsestype | SDRAM; SDRAM / Flash |
| Intern hukommelse | 2048 MB |
| Flashhukommelse | 512 MB; 512 MB |
Strømstyring
| Strømkilde | Vekselstrøm/jævnstrøm; Vekselstrøm/jævnstrøm |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 90 - 264 V |
| DC indgangsspænding | 36 - 72 V |
| Strømforbrug (maks.) | 1110 W |
| Strømforbrug note | 1110W (maximum) |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Power over Ethernet plus (PoE+) porte, antal | 4; 4 |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 1440 W |
Andre funktioner
| Reaktionstid | 1000 Mb Latency: < 5 µs 10 Gbps Latency: < 3 µs |
| I/O-porte | (48) RJ-45 autosensing 10/100/1000 BASE-T ports( PoE+); Duplex: Ports 1-48 support 10BASE-T/100BASE-TX, 1000BASE-T (full only), (4) SFP+ 1/10GbE ports, (1) port expansion module slot. |
| Målstyring | IMC - Intelligent Management Center; Command-line interface; SNMP manager |
| Hukommelse og processor | 2 GB SDRAM; Packet buffer size: 4 MB, 512 MB flash |
Vægt & størrelser
| Bredde | 440 mm; 440 mm |
| Dybde | 460 mm; 460 mm |
| Højde | 43,6 mm; 43,6 mm |
| Vægt | 9,6 kg |