24-Port 10/100/1000T 802.3bt
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L2/L4 |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Webbaseret administration | Ja |
| Cloud-administreret | Ja |
| ARP inspektion | Ja |
| Trafik klassificering | Ja |
| System hændelseslog | Ja |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 24 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal installerede SFP+ moduler | 4 |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3ae, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3az, IEEE 802.3bt, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| 10G understøttelse | Ja |
| Fuld duplex | Ja |
| Halv dupleks | Ja |
| MAC-adresse auto-indlæring understøttet | Ja |
| Auto-forhandling | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| Spanning tree protokol | Ja |
| MAC-adresse auto-forældelse understøttet | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 128 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 95,23 Mpps |
| MAC adresselabel | 16000 entries |
| Opbevar-og-frem | Ja |
Sikkerhed
| DHCP funktioner | DHCP Option 82, DHCP snooping |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| IGMP snooping | Ja |
| Filtrering af MAC-adresser | Ja |
Design
| Stativ-montering | Ja |
| Produktfarve | Blå |
| Knap til nulstilling | Ja |
| LED-indikatorer | Ja |
| Antal blæsere | 4 blæser(e) |
Strømstyring
| Strømkilde | AC/PoE |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -10 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 440 mm |
| Dybde | 330 mm |
| Højde | 44 mm |
| Vægt | 4,36 kg |
Godkendelser
| Certificering | FCC Part 15 Class A, CE |