16 Ports 2.5Gbps PoE(90W)+ 2 Ports 10G SFP+ Managed Switch
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L2 |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Webbaseret administration | Ja |
| ARP inspektion | Ja |
| Trafik klassificering | Ja |
| Konfigurerer lokationsindstillinger (CLI) | Ja |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 16 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | 2.5G Ethernet (100/1000/2500) |
| Antal SFP + modulslots | 2 |
| Strømstik | AC-in jack |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ae, IEEE 802.3an, IEEE 802.3az, IEEE 802.3bz, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z |
| Port-spejlning | Ja |
| Broadcast stormkontrol | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| Spanning tree protokol | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| Begrænsning af hastighed | Ja |
| Aktiv link opdagelse | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Antal VLAN'er | 4096 |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 120 Gbit/sek. |
| Hastighed for videresendelse | 89,29 Mpps |
| MAC adresselabel | 16000 entries |
| Opbevar-og-frem | Ja |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 12000 |
| Pakke bufferlager | 12 MB |
Sikkerhed
| DHCP funktioner | DHCP server, DHCP snooping |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| IGMP snooping | Ja |
| Loop beskyttelse | Ja |
| Filtrering af MAC-adresser | Ja |
| Beskyttelse af adgangskode | Ja |
Multicast funktioner
| Multicast-understøttelse | Ja |
Design
| Stativ-montering | Ja |
| Stabelbar | Ja |
| Produktfarve | Sort |
| LED-indikatorer | Ja |
| Antal blæsere | 3 blæser(e) |
Præstation
| Intern hukommelse | 512 MB |
| Flashhukommelse | 32 MB |
Strømstyring
| Strømkilde | Vekselstrøm |
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforbrug (maks.) | 443,84 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Power over Ethernet (PoE) porte, antal | 16 |
| Power over Ethernet (PoE) effekt pr. port | 370 W |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -5 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 0 - 95% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 440 mm |
| Dybde | 250 mm |
| Højde | 44 mm |
| Vægt | 3,52 kg |