12-port 1000Mbps Industrial
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L2/L2+ |
| Webbaseret administration | Ja |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| SFP/SFP+ porte, antal | 4 |
| Antal uplink-porte | 4 |
| Antal fiber uplink-porte | 4 |
| Port til konsol | RJ-45 |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.3u |
| Port-spejlning | Ja |
| IP-routing | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Antal VLAN'er | 256 |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 24 Gbit/sek. |
| Hastighed for videresendelse | 17,85 Mpps |
| MAC adresselabel | 8000 entries |
| Opbevar-og-frem | Ja |
| Statisk rute | Ja |
| Jumbo Frames support | Ja |
Design
| Husmateriale | Metal |
| Knap til nulstilling | Ja |
| LED-indikatorer | PoE |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
Præstation
| Firmware kan opgraderes | Ja |
| Telnet | Ja |
| Ventilatorfri | Ja |
Strømstyring
| Beskyttelse ved overspænding | Ja |
| Overspændingsbeskyttelse | 6 kV |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Power over Ethernet (PoE) -type understøttet | PoE+ |
| Power over Ethernet (PoE) porte, antal | 8 |
| Power over Ethernet (PoE) effekt pr. port | 15,4 W |
Andre funktioner
| Garantiperiode | 5 År |
| Materiale | Metal |
Vægt & størrelser
| Bredde | 164 mm |
| Dybde | 107 mm |
| Højde | 44 mm |
| Vægt | 880 g |
Emballage indhold
| Brugervejledning | Ja |
Emballeringsdata
| Monteringsbeslag inkluderet | Ja |
| Pakkebredde | 190 mm |
| Pakkedybde | 245 mm |
| Pakkehøjde | 60 mm |
| Pakkevægt | 1,06 kg |