Zyxel XGS2220 Series XGS2220-54HP
switch - 48-port GbE L3 adgang, NebulaFLEX Cloud, med 6 10G uplink - 54 porte - Administreret - monterbar på stativ
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L3 |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| ARP inspektion | Ja |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 48 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal 10G Ethernet-porte (kobber) | 2 |
| Antal installerede SFP+ moduler | 4 |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.3ab, IEEE 802.3bt, IEEE 802.1ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3ae, IEEE 802.3af, IEEE 802.3an, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.3x, IEEE 802.3at, IEEE 802.3z, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1w, IEEE 802.3az, IEEE 802.1x |
| 10G understøttelse | Ja |
| Routing indtastninger | 64 |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 216 Gbit/sek. |
| Hastighed for videresendelse | 161 Mpps |
| MAC adresselabel | 32000 entries |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Pakke bufferlager | 2 MB |
Sikkerhed
| DHCP funktioner | DHCP relay, DHCP server |
| IGMP proxy | Ja |
| IGMP snooping | Ja |
| Godkendelsestype | IEEE 802.1x, RADIUS, TACACS+ |
Multicast funktioner
| Multicast Listener Discovery (MLD) snooping | MLD v1/v2 |
Protokoller
| GARP VLAN registreringsprotokol (GVRP) | Ja |
Design
| Stativ-montering | Ja |
Præstation
| Intern hukommelse | 1024 MB |
| Flashhukommelse | 64 MB |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 214,388 t |
Strømstyring
| Strømkilde | Vekselstrøm |
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Strømforbrug (maks.) | 754,11 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Power over Ethernet (PoE) porte, antal | 50 |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 600 W |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -20 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 90% |
| Varmeafgivelse | 2571,52 BUT/t |
Vægt & størrelser
| Bredde | 441 mm |
| Dybde | 330 mm |
| Højde | 44 mm |
| Vægt | 5 kg |