LANCOM XS-6128QF
switch - 20 porte - Administreret - monterbar på stativ
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L2/L3 |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Cloud-administreret | Ja |
| Webbaseret administration | Ja |
| Trafik klassificering | Ja |
| Konfigurerer lokationsindstillinger (CLI) | Ja |
| ARP inspektion | Ja |
| System hændelseslog | Ja |
| MIB support | Ja |
Porte & Grænseflader
| Antal 10G Ethernet-porte (kobber) | 4 |
| Kombo SFP porte, antal | 4 |
| Fiberkanal porte | 20 |
| Fiber optisk strømstik | SFP+ |
| QSFP28-portmængde | 2 |
| SSFP28-portmængde | 4 |
| Antal USB 2.0-porte | Ja |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1Qav, IEEE 802.1Qbb, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1ak, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1v, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ac, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3ae, IEEE 802.3ak, IEEE 802.3ba, IEEE 802.3bj, IEEE 802.3bz, IEEE 802.3x |
| 10G understøttelse | Ja |
| Port-spejlning | Ja |
| Politikbaseret routing | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 1000,2500,5000,10000 Mbit/s |
| Spanning tree protokol | Ja |
| Begrænsning af hastighed | Ja |
| Broadcast stormkontrol | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Antal VLAN'er | 4093 |
Dataoverførsel
| Gennemløb | 1000 Gbit/sek. |
| MAC adresselabel | 32000 entries |
| Statisk rute | Ja |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 12288 |
| Pakke bufferlager | 8 MB |
Sikkerhed
| DHCP funktioner | DHCP client, DHCP server, DHCP snooping |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| IGMP proxy | Ja |
| IGMP snooping | Ja |
| Statisk port, sikkerhed | Ja |
| Filtrering af MAC-adresser | Ja |
| Godkendelsestype | IEEE 802.1x, RADIUS, TACACS+ |
| SSH/SSL support | Ja |
Multicast funktioner
| Multicast-understøttelse | Ja |
| Multicast funktioner | Grænsefladebaseret multicast-trafikstatistik |
Protokoller
| Administrationsprotokoller | SNMP |
| Routing-protokoller | BGP, OSPFv2, OSPFv3, VRRP |
| GARP VLAN registreringsprotokol (GVRP) | Ja |
Design
| Stativ-montering | Ja |
| Formfaktor | 1U |
| Produktfarve | Sort |
| Knap til nulstilling | Ja |
| LED-indikatorer | Ja |
| Understøttelse af redundante blæsere | Ja |
| Antal blæsere | 2 blæser(e) |
Præstation
| Firmware kan opgraderes | Ja |
| Støjniveau | 50 dB |
Strømstyring
| Strømkilde | Vekselstrøm |
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| Redundant strømforsyning | Ja |
| Antal strømforsyninger | 2 |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Strømforbrug (typisk) | 70 W |
| Strømforbrug (maks.) | 105 W |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Varmeafgivelse | 359 BUT/t |
Vægt & størrelser
| Bredde | 442 mm |
| Dybde | 375 mm |
| Højde | 44 mm |
| Vægt | 6 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 470 mm |
| Pakkedybde | 534 mm |
| Pakkehøjde | 100 mm |
| Pakkevægt | 7.74 kg |
Logistik data
| Toldproduktkode (TARIC) | 85176200 |
| Oprindelsesland | Taiwan |