HPE Aruba CX 8360-48Y6C v2
switch - 48 porte - Administreret - monterbar på stativ
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L3 |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Nej |
| Antal USB Type-A-porte | Ja |
| Port til konsol | RJ-45/USB Type-C |
| QSFP28-portmængde | 6 |
| SSFP28-portmængde | 48 |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1AE, IEEE 802.1AX, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1ak, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1t, IEEE 802.1v, IEEE 802.1w, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3ae, IEEE 802.3an, IEEE 802.3ba, IEEE 802.3by, IEEE 802.3cc, IEEE 802.3cd, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| 10G understøttelse | Ja |
| Port-spejlning | Ja |
| Spanning tree protokol | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10000,25000,40000,100000 Mbit/s |
| Link aggregering | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Vituelle LAN funktioner | Private VLAN |
| Antal VLAN'er | 4094 |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 4800 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 2678 Mpps |
| MAC adresselabel | 212992 entries |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Pakke bufferlager | 32 MB |
Sikkerhed
| DHCP funktioner | DHCP relay, DHCP server |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| IGMP snooping | Ja |
| SSH/SSL support | Ja |
| Godkendelsestype | RADIUS, TACACS+ |
Multicast funktioner
| Multicast-understøttelse | Ja |
| MLD indtastninger | 7000 |
Protokoller
| Routing-protokoller | BGP4, MPLS, OSPF, OSPFv3, RIP-2, RIPng, VRRP |
Design
| Stativ-montering | Ja |
| Formfaktor | 1U |
| Understøttelse af redundante blæsere | Ja |
| Antal blæsere | 5 blæser(e) |
| Luftflow retning | Luftstrømning bagfra-fremad |
Præstation
| Indbygget processer | Ja |
| Processorfrekvens | 1800 MHz |
| Hukommelsestype | RAM / Flash |
| Intern hukommelse | 16384 MB |
| Flashhukommelse | 32768 MB |
Strømstyring
| Strømkilde | Vekselstrøm |
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| Redundant strømforsyning | Ja |
| Antal strømforsyninger | 2 |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 47/63 Hz |
| Strømforbrug (maks.) | 725 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Nej |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 15 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 15 - 95% |
| Driftshøjde | 0 - 3048 m |
| Ikke-drift højde | 0 - 4600 m |
| Varmeafgivelse | 1450 BUT/t |
Vægt & størrelser
| Bredde | 442.5 mm |
| Dybde | 559 mm |
| Højde | 44 mm |