Philips B Line 278B1 skærm - WLED - 27" - IPS - 4ms
4K 3840x2160 ved 60Hz
Rengøringsspray til skærmen
=
Før
3.268,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
3.238,-
DKK
(2.590,40 ekskl. moms)
Display
| Skærm diagonal | 68,6 cm (27") |
| Skærmopløsning | 3840 x 2160 pixel |
| HD-type | 4K Ultra HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmteknologi | LED |
| Paneltype | IPS |
| Type af baggrundslys | W-LED |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 350 cd/m² |
| Responstid | 4 ms |
| Skærmoverflade | Mat |
| Antirefleksskærm | Ja |
| Skærm form | Flad |
| Understøttede grafikopløsninger | 1920 x 1080 (HD 1080), 2560 x 1440, 3840 x 2160 |
| Understøttede videotilstande | 1080p, 1440p, 2160p |
| Billedformat | 16:9 |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1 |
| Kontrastforhold (dynamisk) | 50000000:1 |
| Dynamisk kontrastforhold marketing navn | SmartContrast |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 1,07 milliarder farver |
| Pixel pitch | 0,1554 x 0,1554 mm |
| Pixeltæthed | 163 ppi |
| Horisontal scanningsområde | 30 - 140 kHz |
| Vertikalt scanningsområde | 23 - 75 Hz |
| Synlig størrelse, horisontal | 59,7 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 33,6 cm |
| Digital horisontal frekvens | 30 - 140 kHz |
| Digital vertikal frekvens | 23 - 75 Hz |
| Skærm diagonal (metrisk) | 68,6 cm |
| DDC/CI | Ja |
| Tågehastighed | 25% |
| Overfladehårdhed | 3H |
| Standard for farveskala | sRGB |
| sRGB-dækning (typisk) | 112% |
| NTSC-dækning (typisk) | 93% |
| Vis sRGB | Ja |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ingen |
| AMD FreeSync | Ingen |
| Understøttelse af VESA Adaptive Sync | Ja |
| Komponent video synkronisering | Separate sync |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
| Lav Blue Light teknologi | Ja |
Multimedie
| Antal højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 2 W |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Markedspositionering | Forretning |
| Produktfarve | Sort |
| Rammeløst design | Ja |
| Frontkantfarve | Sort |
| Aftageligt stativ | Ja |
| Farve | Sort |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ja |
| USB-hub-version | 2.0 |
| USB upstream port type | USB Type-B |
| Antal upstream-porte | 1 |
| Antal USB type-A downstream-porte | 4 |
| DVI-port | Ingen |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| DisplayPort-version | 1.2 |
| Lydindgang | Ingen |
| Lydudgang | Ja |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
| Tilslutning af hovedtelefoner | 3,5 mm |
| HDCP | Ja |
| HDCP-version | 2.2 |
| Opladningsport type | USB Type-A |
| DC-in-stik | Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 15 cm |
| Akse | Ja |
| Pivot vinkel | -90 - 90° |
| Drejelig | Ja |
| Drejevinkel område | -180 - 180° |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 35° |
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
| OSD-sprog | Forenklet kinesisk, Traditionelt kinesisk, Tjekkisk, Tysk, Hollandsk, Engelsk, Spansk, Finsk, Fransk, Græsk, Ungarsk, Italiensk, Japansk, Koreansk, Polsk, Portugisisk, Russisk, Svensk, Tyrkisk, Ukrainsk |
| Antal OSD sprog | 21 |
| Plug and play | Ja |
| LED-indikatorer | Drift, Standby |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | F |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 28 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 24,1 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,3 W |
| Strømforbrug (strømbesparelse) | 22,5 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Strømforsyningstype | Intern |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 413344 |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 20 - 80% |
| Driftshøjde | 0 - 3658 m |
| Ikke-drift højde | 0 - 12192 m |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 613 mm |
| Dybde (med stativ) | 205 mm |
| Højde (med stativ) | 537 mm |
| Vægt (med stativ) | 6,64 kg |
| Bredde (uden stativ) | 613 mm |
| Dybde (uden stativ) | 51 mm |
| Højde (uden stativ) | 366 mm |
| Vægt (uden stativ) | 5,03 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 700 mm |
| Pakkedybde | 216 mm |
| Pakkehøjde | 456 mm |
| Pakkevægt | 8,75 kg |
| Pakketype | Kasse |
Emballage indhold
| Stativ inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | HDMI, DisplayPort, Vekselstrøm |
| Brugervejledning | Ja |
| Medfølgende software | SmartControl |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR, TCO |
| Indeholder ikke | Kviksølv, PVC/BFR |
Andre funktioner
| Udvendigt finish type | Tekstureret |
| Philips SmartUniformity | 97 - 102% |
| EasyRead-tilstand | Ja |
| LowBlue tilstand | Ja |
| Compliance-certifikater | RoHS |
| Lyssensor | Ja |
| Delta E | 2 |
| Billedforbedring | SmartImage |
| Myndighedsgodkendelser | CB; FCC Class B; ICES-003; CE Mark; TUV/GS; TUV Ergo; CU-EAC; EAEU RoHS; UKRAINIAN; TUV Eye Comfort certified |
| Optisk drevafspiller-software | 3840 x 2160 @ 60 Hz |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 70000 t |
| Certificering | CB, FCC Class B, ICES-003, CE Mark, TUV/GS, TUV Ergo, SEMKO, CU-EAC, EAEU RoHS, UKRAINIAN, TUV Eye Comfort certified |
Genbrug af data
| Genbrugsplast | 85% |
| Genanvendelige emballeringsmaterialer | 100% |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85285210 |