LG UltraWide 49U950A-W IPS, 124cm (49), 400 Nits, 5 ms (GtG), HDMI, USB-C, Displayport, USB-Hub
Rengøringsspray til skærmen
1x
LG UltraWide 49U950A-W IPS, 124cm (49), 400 Nits, 5 ms (GtG), HDMI, USB-C, Displayport, USB-Hub
1x
Whoosh! Screen Shine Go 30ml
=
Før
9.822,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
9.792,-
DKK
(7.833,60 ekskl. moms)
Display
| Skærm diagonal | 124,5 cm (49") |
| Skærmopløsning | 5120 x 1440 pixel |
| HD-type | Dual QHD |
| Naturligt aspektforhold | 32:9 |
| Skærmteknologi | LED |
| Paneltype | Nano IPS |
| LED-baggrundsbelysning | Ja |
| Type af baggrundslys | Edge-Lit |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 400 cd/m² |
| Responstid | 5 ms |
| Skærm form | Kurvet |
| Bedømmelse af skærmkrumning | 3800R |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 144 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 16.7 millioner farver |
| Responstid (hurtig) | 5 ms |
| Pixel pitch | 0,234 x 0,234 mm |
| Pixeltæthed | 109 ppi |
| Skærm diagonal (metrisk) | 124 cm |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | DisplayHDR 400, HDR Effect, High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Farvedybde | 24 Bit |
| Standard for farveskala | DCI-P3 |
| Farveområde | 98% |
| Farveskala DCI-P3 | 98% |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ja |
| NVIDIA G-SYNC-type | G-SYNC Compatible |
| AMD FreeSync | Ja |
| AMD FreeSync-type | FreeSync Premium Pro |
| Understøttelse af VESA Adaptive Sync | Ja |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
| Lav Blue Light teknologi | Ja |
| Spiltilstand | Ja |
| Spilfunktioner | Ultrawide GameView |
| Smart funktioner | Energibesparende |
Multimedie
| Antal højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 20 W |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
Design
| Markedspositionering | Kontor |
| Produktfarve | Sort, Hvid |
| Renoveret | Ingen |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ja |
| USB-hub-version | 2.0 / 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Antal upstream-porte | 1 |
| Antal downstream-porte | 2 |
| Antal USB Type-C opstrømsporte | 1 |
| Antal USB type-A downstream-porte | 2 |
| DVI-port | Ingen |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| HDMI-version | 2.1 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| DisplayPort ud-version | 1.4 |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
| Indbygget KVM switch | Ja |
| HDCP | Ja |
| HDCP-version | 2.2 |
Netværk
| Wi-Fi | Ingen |
| Bluetooth | Ingen |
| Ethernet LAN | Ingen |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Kan monteres på væggen | Ja |
| Højdejustering | Ja |
| Drejelig | Ja |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
| Plug and play | Ja |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | G |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 45 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 109 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 109 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (maks.) | 103 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforsyningstype | Intern |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 2334407 |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 1215,1 mm |
| Dybde (med stativ) | 260 mm |
| Højde (med stativ) | 598,2 mm |
| Vægt (med stativ) | 17,3 kg |
| Bredde (uden stativ) | 1215,1 mm |
| Dybde (uden stativ) | 114,2 mm |
| Højde (uden stativ) | 365,7 mm |
| Vægt (uden stativ) | 12,6 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 1330 mm |
| Pakkedybde | 490 mm |
| Pakkehøjde | 298 mm |
| Pakkevægt | 22 kg |
Emballage indhold
| Stativ inkluderet | Ja |
| Drejearm | Ingen |
| Kabler inkluderet | DisplayPort, HDMI, USB Type-C |
| Strømadapter inkluderet | Ja |
| Fjernbetjening inkluderet | Ingen |
| Batterier til fjernbetjening inkluderet | Ingen |
| Lyspen inkluderet | Ingen |
| Solskærm inkluderet | Ingen |
| Hurtig start guide | Ja |
| Brugervejledning | Ja |
| Installations-cd | Ingen |
Andre funktioner
| Oprindelsesland | Sydkorea |
| Brandspecifikke teknologier | Black Stabilizer, Crosshair |
| FPS-tæller | Ja |
| Compliance-certifikater | TÜV mark |