BenQ Skærm
27" - IPS - 60 Hz - 5 ms - 2x HDMI - 16:9
Rengøringsspray til skærmen
=
Før
13.921,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
13.891,-
DKK
(11.112,80 ekskl. moms)
Porte & Grænseflader
| Antal HDMI-porte | 2 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| Antal USB Type-C opstrømsporte | 1 |
| Antal USB type-A downstream-porte | 2 |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
| USB strømforsyning op til | 96 W |
| Indbygget KVM switch | Ja |
| Slot til kabellås | Ja |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
Strømstyring
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Strømforbrug (typisk) | 33 W |
| Strømforbrug (maks.) | 200 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | G |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | G |
Ergonomisk
| Hældningsvinkelområde | -5 - 20° |
| Drejevinkel område | -15 - 15° |
| Pivot vinkel | 90° |
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
Design
| Hældningsvinkel | 20° |
Vægt & størrelser
| Højdejustering | Ja |
| Bredde (med stativ) | 614 mm |
| Dybde (med stativ) | 242,1 mm |
| Højde (med stativ) | 575,6 mm |
| Vægt (med stativ) | 8,8 kg |
Præstation
| Calman-klar | Ja |
Andre funktioner
| Kalibrering af hardware | Ja |
| Ja |
Video
| Billede-i-billede | Ja |
Display
| Skærm diagonal | 27 tommer |
| Paneltype | IPS |
| LED-baggrundsbelysning | Ja |
| Skærmopløsning | 3840 x 2160 pixel |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 400 cd/m² |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1 |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Responstid | 5 ms |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
| Pixeltæthed | 163 ppi |
| Skærmoverflade | Nano Matte |
| Standard for farveskala | 100% Rec.709, 99% Adobe RGB, 99% DCI-P3 |
| Vis antal farver | 1,07 milliarder farver |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | HDR10, HLG |