Ubiquiti UniFi Protect G6
netværksovervågningskamera - kugle
Præstation
| Type | IP-sikkerhedskamera |
| Understøttet placering | Indendørs & udendørs |
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Infrarød (IR) cut-off filter | Ja |
| Indbygget processer | Ja |
| Processormodel | ARM Cortex-A53 |
Design
| Formfaktor | Kugle (form) |
| Monteringstype | Loft/væg/pæl |
| Produktfarve | Hvid |
| Husmateriale | Aluminium, Polykarbonat (PC) |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP66 |
| IK kode | IK04 |
| Vandafvisende | Ja |
Kamera
| Objektivets synsvinkel, vandret | 109.9° |
| Objektivets synsvinkel, lodret | 56.7° |
| Objektivets synsvinkel, diagonal | 134.1° |
Billedsensor
| Optisk sensorstørrelse | 25,4 / 1,8 mm (1 / 1.8") |
Nattesyn
| Nattesyn | Ja |
| Nattesyn, afstand | 30 m |
| LED type | IR |
Video
| Maksimal opløsning | 3840 x 2160 pixel |
| Samlet antal megapixels | 8 MP |
| Billedhastighed | 30 fps |
| Støjreduktion | Ja |
| Støjreduktionsteknologi | 2D støjreduktion, 3D støjreduktion |
| Tekst billedtekst overlay | Ja |
| Justering af billedkvalitet | Lysstyrke, Kontrast, HDR, Skarphed |
Lyd
| Indbygget mikrofon | Ja |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | Hurtigt ethernet |
| Wi-Fi | Ingen |
| Bluetooth | Ingen |
Lagring
| Indbygget HDD | Ingen |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
Sikkerhed
| Klassificering af mål for mennesker og køretøjer | Ja |
Administrationsfunktioner
| Knap til nulstilling | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde type | PoE |
| Strømforbrug (maks.) | 9,9 W |
| DC udgangsspænding | 37, 42.5, 48, 54, 57 |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -20 - 50 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 90% |
Vægt & størrelser
| Højde | 88,8 mm |
| Diameter | 8,2 cm |
| Vægt | 587 g |
Bæredygtighed
| Compliance-certifikater | CE, Federal Communications Commission (FCC), Industry Canada (IC) |
Emballage indhold
| Antal kameraer | 1 |
| Monteringssæt | Ja |
| Skruer inkluderet | Ja |
| Brugervejledning | Ja |