Ubiquiti UniFi G6 Instant
netværksovervågningskamera
Præstation
| Type | IP-sikkerhedskamera |
| Understøttet placering | Indendørs & udendørs |
| Forbindelsesteknologi | Trådløs |
| Infrarød (IR) cut-off filter | Ja |
| Dag/nat funktion | Ja |
| Indbygget processer | Ja |
| Processormodel | ARM Cortex-A53 |
| Plug and play | Ja |
Design
| Monteringstype | Væg |
| Produktfarve | Hvid |
| Husmateriale | Polykarbonat (PC) |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IPX5 |
| IK kode | IK04 |
| Vandafvisende | Ja |
Kamera
| Objektivets synsvinkel, vandret | 109.9° |
| Objektivets synsvinkel, lodret | 56.7° |
| Objektivets synsvinkel, diagonal | 134.1° |
Billedsensor
| Optisk sensorstørrelse | 25,4 / 1,8 mm (1 / 1.8") |
Nattesyn
| Nattesyn | Ja |
| Nattesyn, afstand | 6 m |
| LED type | IR |
Video
| Maksimal opløsning | 3840 x 2160 pixel |
| Samlet antal megapixels | 8 MP |
| Billedhastighed | 30 fps |
| Støjreduktion | Ja |
| Støjreduktionsteknologi | 2D støjreduktion, 3D støjreduktion |
| 3D NR (støjreduktion) | Ja |
| Fortrolighedspolitik maskering | Ja |
| Tekst billedtekst overlay | Ja |
| Justering af billedkvalitet | Lysstyrke, Kontrast, HDR, Skarphed |
Lyd
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Lydsystem | 2-vejs |
Netværk
| Ethernet LAN | Ingen |
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth | Ja |
Lagring
| Indbygget HDD | Ingen |
| Indbygget kortlæser | Ja |
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash) |
Porte & Grænseflader
| USB-port | Ja |
Sikkerhed
| Intelligent Video Surveillance (IVS) systemfunktioner | Ansigtsgenkendelse, Registrering af køretøjer |
| Klassificering af mål for mennesker og køretøjer | Ja |
Administrationsfunktioner
| Knap til nulstilling | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde type | USB |
| Strømforbrug (maks.) | 7 W |
| DC udgangsspænding | 5 |
| DC-udgangsstrøm | 2 A |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -20 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 90% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 50,1 mm |
| Dybde | 81,7 mm |
| Højde | 57,2 mm |
| Vægt | 180 g |
| Kabellængde | 2 m |
Bæredygtighed
| Compliance-certifikater | CE, Federal Communications Commission (FCC), Industry Canada (IC), National Defense Authorization Act (NDAA) |
Emballage indhold
| Antal kameraer | 1 |
| Kabler inkluderet | USB |
| Monteringssæt | Ja |
| Skruer inkluderet | Ja |
| Brugervejledning | Ja |