Ubiquiti UniFi G5 Ultra
netværksovervågningskamera - kuppel
Præstation
| Type | IP-sikkerhedskamera |
| Understøttet placering | Indendørs & udendørs |
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Infrarød (IR) cut-off filter | Ja |
| Dag/nat funktion | Ja |
| Indbygget processer | Ja |
| Processormodel | ARM Cortex-A7 |
Design
| Formfaktor | Kuppel |
| Monteringstype | Loft/væg |
| Produktfarve | Hvid |
| Husmateriale | Aluminium, Polykarbonat (PC), Rustfrit stål |
| Beskyttelsesfunktioner | Hærværkssikret |
| IK kode | IK06 |
Kamera
| Objektivets synsvinkel, vandret | 102.4° |
| Objektivets synsvinkel, lodret | 54.9° |
| Objektivets synsvinkel, diagonal | 120.6° |
Billedsensor
| Antal sensorer | 1 |
| Optisk sensorstørrelse | 25,4 / 2,4 mm (1 / 2.4") |
| Sensortype | CMOS |
Linsesystem
| Antal linser | 1 |
Nattesyn
| Nattesyn | Ja |
| Nattesyn, afstand | 20 m |
| LED type | IR |
Video
| Maksimal opløsning | 2688 x 1512 pixel |
| Samlet antal megapixels | 4 MP |
| Understøttede videoformater | H.264 |
| Billedhastighed | 30 fps |
| Støjreduktion | Ja |
| Støjreduktionsteknologi | 2D støjreduktion, 3D støjreduktion |
| Justering af billedkvalitet | Lysstyrke, Colour depth, Kontrast, DNR, Skarphed |
| Tekst billedtekst overlay | Ja |
| Fortrolighedspolitik maskering | Ja |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | Hurtigt ethernet |
| Wi-Fi | Ingen |
| Bluetooth | Ingen |
Lagring
| Indbygget HDD | Ingen |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
Administrationsfunktioner
| Knap til nulstilling | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde type | PoE |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 37 - 57 V |
| Strømforbrug (typisk) | 4,2 W |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -20 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
Vægt & størrelser
| Højde | 68,2 mm |
| Diameter | 6,36 cm |
| Vægt | 175 g |
Bæredygtighed
| Overholdelse af bæredygtighed | Ja |
| Compliance-certifikater | CE, Federal Communications Commission (FCC) |
Emballage indhold
| Antal kameraer | 1 |
| Kabler inkluderet | LAN (RJ-45) |
| Monteringssæt | Ja |
| Skruer inkluderet | Ja |