Ubiquiti UniFi AI LPR
netværksovervågningskamera - kugle
Præstation
| Type | IP-sikkerhedskamera |
| Understøttet placering | Indendørs & udendørs |
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Infrarød (IR) cut-off filter | Ja |
| Dag/nat funktion | Ja |
| Processormodel | ARM Cortex-A53 |
| Indbygget processer | Ja |
Design
| Formfaktor | Kugle (form) |
| Monteringstype | Væg/pole |
| Produktfarve | Sort |
| LED-indikatorer | Ja |
| Husmateriale | Aluminium, Polykarbonat (PC) |
| Beskyttelsesfunktioner | Vejrbestandig |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP66 |
| IK kode | IK04 |
| Vandafvisende | Ja |
Kamera
| Objektivets synsvinkel, vandret | 35, 109.9° |
| Objektivets synsvinkel, lodret | 19.8, 60° |
| Objektivets synsvinkel, diagonal | 40, 127.7° |
Billedsensor
| Optisk sensorstørrelse | 25,4 / 1,8 mm (1 / 1.8") |
Linsesystem
| Zoom kapacitet | Ja |
| Optisk zoom | 3x |
| Brændviddeområde | 4.1 - 12.3 mm |
| Mindste blænderåbnimg tal | 1,53 |
| Maksimale blænderåbning tal | 3,3 |
Nattesyn
| Nattesyn | Ja |
| Nattesyn, afstand | 15 m |
| LED type | IR |
Video
| Maksimal opløsning | 3840 x 2160 pixel |
| Samlet antal megapixels | 8 MP |
| Billedhastighed | 30 fps |
| Støjreduktion | Ja |
| Støjreduktionsteknologi | 2D støjreduktion, 3D støjreduktion |
| Tekst billedtekst overlay | Ja |
| Justering af billedkvalitet | Lysstyrke, Colour depth, Kontrast, Skarphed |
| Fortrolighedspolitik maskering | Ja |
Lyd
| Indbygget mikrofon | Ja |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | Gigabit Ethernet |
| Wi-Fi | Ingen |
| Bluetooth | Ingen |
Lagring
| Indbygget HDD | Ingen |
| Indbygget kortlæser | Ja |
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash) |
| Maksimal størrelse på hukommelseskort | 64 GB |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
Administrationsfunktioner
| Knap til nulstilling | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde type | PoE |
| Strømforbrug (maks.) | 25,5 W |
| DC udgangsspænding | 48, 54, 57 |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -20 - 50 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
Systemkrav
| Understøttede mobile operativsystemer | Android, iOS |
Vægt & størrelser
| Bredde | 130 mm |
| Dybde | 302,9 mm |
| Højde | 151,4 mm |
| Vægt | 1,5 kg |
| Kabellængde | 0,3 m |
Funktioner
| Genkendelse af nummerplader | Ja |
| Rækkevidde for optagehastighed | 0 - 90 km/t |
Bæredygtighed
| Compliance-certifikater | CE, Federal Communications Commission (FCC), Industry Canada (IC) |
Emballage indhold
| Antal kameraer | 1 |
| Monteringssæt | Ja |
| Skruer inkluderet | Ja |