TP-Link Tapo TC71
Præstation
| Type | IP-sikkerhedskamera |
| Understøttet placering | Indendørs |
| Forbindelsesteknologi | Trådløs |
| Auto-sporing | Ja |
| Virtuel assistent | Amazon Alexa & Google Assistant |
| Driftsfrekvens | 2400 MHz |
Design
| Formfaktor | Kuppel |
| Monteringstype | Skrivebord |
| Produktfarve | Hvid |
Kamera
| Kamerapanorering kontrol | Ja |
| Kontrol af kamerahældning | Ja |
| Panoreringsområde | 0 - 360° |
Billedsensor
| Antal sensorer | Ja |
| Optisk sensorstørrelse | 25,4 / 2,8 mm (1 / 2.8") |
Linsesystem
| Antal linser | Ja |
| Fast brændvidde | 4 mm |
Nattesyn
| Nattesyn | Ja |
| Nattesyn, afstand | 9 m |
| Infrarød bølgelængde | 850 nm |
Video
| Maksimal opløsning | 2304 x 1296 pixel |
| Samlet antal megapixels | 3 MP |
| Video komprimeringsformater | H.264 |
| Videooptagelse | Ja |
| Billedhastighed | 15 fps |
| Videostreaming | Ja |
Lyd
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Lydsystem | 2-vejs |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Audiosporing | Ja |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Understøttede netværksprotokoller | TCP/IP, DHCP, ARP, ICMP ,DNS, NTP, HTTP, HTTPS, UDP, ONVIF, RTSP |
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
Lagring
| Indbygget HDD | Nej |
| Indbygget kortlæser | Ja |
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash) |
| Maksimal størrelse på hukommelseskort | 512 GB |
Porte & Grænseflader
| DC-in-stik | Ja |
Sikkerhed
| Bevægelsessensor (video) | Ja |
| Beskyttelse af privatlivets fred | Ja |
| Sikkerhedsalgoritmer | 128-bit AES, HTTPS, SSL/TLS, WPA, WPA2-PSK |
Administrationsfunktioner
| Knap til nulstilling | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde type | DC |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 / 60 Hz |
| Strømforbrug (typisk) | 1,78 W |
| Strømforbrug (maks.) | 3,27 W |
| DC udgangsspænding | 9 |
| DC-udgangsstrøm | 0,6 A |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 86,5 mm |
| Dybde | 85 mm |
| Højde | 117,7 mm |
| Kabellængde | 3 m |
Bæredygtighed
| Compliance-certifikater | CE, EAC |
| Overholdelse af bæredygtighed | Ja |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 116 mm |
| Pakkedybde | 196 mm |
| Pakkehøjde | 160 mm |
| Pakkevægt | 460 g |
Emballage indhold
| Antal kameraer | Ja |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |
| Skruer inkluderet | Ja |
| Brugervejledning | Ja |
| Ankre inkluderet | Ja |
| Monteringsskabelon | Ja |