TP-Link TAPO C530WS overvågningskamera Tårn IP-sikkerhedskamera Udendørs 2880 x 1620 pixel Væg
Præstation
| Type | IP-sikkerhedskamera |
| Understøttet placering | Udendørs |
| Forbindelsesteknologi | Kabel & trådløs |
| Auto panoreringstilstand | Ja |
| Maksimal driftstilstand | 29,9 m |
| Dag/nat funktion | Ja |
| Fjernbetjening visning | Ja |
| Antenner, antal | 2 |
| Antenne type | Ekstern |
Design
| Formfaktor | Tårn |
| Monteringstype | Væg |
| Produktfarve | Hvid |
| Husmateriale | Metal |
| Beskyttelsesfunktioner | Vandtæt |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP66 |
| Vandafvisende | Ja |
Kamera
| Kamerapanorering kontrol | Ja |
| Kontrol af kamerahældning | Ja |
| Objektivets synsvinkel, vandret | 95° |
| Objektivets synsvinkel, lodret | 53° |
| Objektivets synsvinkel, diagonal | 112° |
| Hældningsvinkelområde | 60 - 130° |
Panoramakamera
| Sensortype (panoramakamera) | CMOS |
Billedsensor
| Optisk sensorstørrelse | 25,4 / 3 mm (1 / 3") |
| Progressiv scanning | Ja |
| Sensortype | CMOS |
Linsesystem
| Digital zoom | 12x |
| Brændviddeområde | 3.2 mm |
Nattesyn
| Nattesyn | Ja |
| LED type | IR/White |
Video
| Maksimal opløsning | 2880 x 1620 pixel |
| Samlet antal megapixels | 5 MP |
| Video komprimeringsformater | H.264 |
| Understøttede grafikopløsninger | 2880 x 1620 |
| Videooptagelse | Ja |
| Billedhastighed | 30 fps |
| Justering af billedkvalitet | DNR |
Lyd
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Lydsystem | 2-vejs |
| Lyd, indgående kanaler | 1.0 kanaler |
| Lyd-output kanaler | 1.0 kanaler |
| Understøttede lydformater | RTSP |
| Antal mikrofoner | 1 |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Audiosporing | Ja |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11ax, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Bluetooth | Ingen |
| Realtidsvisning | Ja |
Lagring
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash) |
| Maksimal størrelse på hukommelseskort | 512 GB |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
Sikkerhed
| Indbygget sirene | Ja |
| Sirenens støjniveau | 99 dB |
| Bevægelsessensor (video) | Ja |
| Advarsel notifikationstype | Push meddelelse |
| Spejl | Ja |
| HTTPS -kryptering | Ja |
| Bevægelsessensor | Ja |
Administrationsfunktioner
| Cloud-administreret | Ja |
| Knap til nulstilling | Ja |
| Fjernbetjent | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde type | Vekselstrøm, DC |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| DC udgangsspænding | 9 |
| DC-udgangsstrøm | 0,85 A |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -30 - 60 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 0 - 90% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 123,8 mm |
| Dybde | 90 mm |
| Højde | 123 mm |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 160 mm |
| Pakkedybde | 210 mm |
| Pakkehøjde | 145 mm |
| Pakkevægt | 710 g |
| Pakketype | Kasse |
Emballage indhold
| Antal kameraer | 1 |
| Monteringssæt | Ja |
| Monteringsbeslag inkluderet | Ja |
| Skruer inkluderet | Ja |
| Boreskabelon medfølger | Ja |
| Brugervejledning | Ja |