EZVIZ
netværksovervågningskamera
Præstation
| Type | IP-sikkerhedskamera |
| Understøttet placering | Udendørs |
| Forbindelsesteknologi | Kabel & trådløs |
| PTZ-kontrol | Ja |
| Auto-sporing | Ja |
| Bredt dynamikområde (WDR) | Ja |
| Infrarød (IR) cut-off filter | Ja |
| Certificering | CE / WEEE / RoHS / REACH |
Design
| Formfaktor | Kuppel |
| Monteringstype | Loft/væg/pæl |
| Produktfarve | Hvid |
| Vandafvisende | Ja |
Kamera
| Minimumsbelysning | 0,5 Lux |
| Objektivets synsvinkel, vandret | 86° |
| Objektivets synsvinkel, lodret | 46° |
| Objektivets synsvinkel, diagonal | 102° |
| Hældningsvinkelområde | 0 - 80° |
| Panoreringsområde | 0 - 350° |
Billedsensor
| Optisk sensorstørrelse | 25,4 / 2,8 mm (1 / 2.8") |
| Progressiv scanning | Ja |
| Sensortype | CMOS |
Linsesystem
| Antal linser | Ja |
| Maksimale blænderåbning tal | 1,6 |
| Fast brændvidde | 4 mm |
Nattesyn
| Nattesyn | Ja |
| Nattesyn, afstand | 30 m |
| LED type | IR |
Video
| Maksimal opløsning | 2304 x 1296 pixel |
| Samlet antal megapixels | 3 MP |
| Video komprimeringsformater | H.264, H.265 |
| Billedhastighed | 30 fps |
| Støjreduktion | Ja |
| Støjreduktionsteknologi | 3D støjreduktion |
| Bit-rate | 3Mbps |
Lyd
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Lydsystem | 2-vejs |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | Hurtigt ethernet |
| Mobil netværksforbindelse | Ja |
| SIM-kort slot | Ja |
| Generering af mobilnetværk | 4G |
| 4G standard | LTE-TDD & LTE-FDD |
Lagring
| Indbygget HDD | Nej |
| Indbygget kortlæser | Ja |
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash) |
| Maksimal størrelse på hukommelseskort | 512 GB |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | Ja |
Sikkerhed
| Beskyttelse af adgangskode | Ja |
| Hjerteslag | Ja |
| Digitalt vandmærke | Ja |
| Anti-flimmer | Ja |
| Bevægelsessensor (video) | Ja |
| Intelligent Video Surveillance (IVS) systemfunktioner | Registrering af personer, Registrering af køretøjer |
Strømstyring
| Strømkilde type | DC |
| DC udgangsspænding | 12 |
| DC-udgangsstrøm | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -30 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | 0 - 95 °C |
Vægt & størrelser
| Bredde | 100 mm |
| Dybde | 136 mm |
| Højde | 140 mm |
| Vægt | 513,8 g |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 140 mm |
| Pakkedybde | 140 mm |
| Pakkehøjde | 192 mm |
| Pakkevægt | 796,7 g |
Emballage indhold
| Antal kameraer | Ja |
| Skruer inkluderet | Ja |
| Boreskabelon medfølger | Ja |
| Brugervejledning | Ja |