AXIS P4707-PLVE
netværk panoramisk kamera - kuppel
Præstation
| Type | IP-sikkerhedskamera |
| Understøttet placering | Indendørs & udendørs |
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Bredt dynamikområde (WDR) | Ja |
| Dag/nat funktion | Ja |
Design
| Formfaktor | Pære |
| Monteringstype | Loft/væg |
| Produktfarve | Sort, Hvid |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP66, IP67 |
| IK kode | IK10 |
Kamera
| Rotationsvinkel | 170° |
| Objektivets synsvinkel, vandret | 98 - 36° |
| Objektivets synsvinkel, lodret | 69 - 27° |
| Objektivets synsvinkel, diagonal | 133 - 46° |
| Hældningsvinkelområde | -75 - 75° |
| Panoreringsområde | -100 - 110° |
| Kameraets lukkerhastighed | 1/33500 - 1/5 sek./side |
Panoramakamera
| Sensortype (panoramakamera) | CMOS |
| Optisk sensorstørrelse (panoramakamera) | 1/2.7 |
| Kameraets lukkertid (panoramakamera) | 1/33500 - 1/5 sek./side |
| Minimum belysning (panoramakamera) | 0.19 Lux |
| Brændviddeområde (panoramakamera) | 3.26 - 8.12 mm |
Billedsensor
| Optisk sensorstørrelse | 1/2.7 |
| Sensortype | CMOS |
Linsesystem
| Zoom kapacitet | Ja |
| Antal linser | Ja |
| Brændviddeområde | 3.26 - 8.12 mm |
| Autofokus | Ja |
Nattesyn
| Nattesyn | Ja |
| LED type | IR |
Video
| Maksimal opløsning | 2592 x 1944 pixel |
| Samlet antal megapixels | 2.5 MP |
| Video komprimeringsformater | H.264, H.265, M-JPEG |
| Understøttede grafikopløsninger | 2560 x 1440, 2592 x 1944 |
| Billedhastighed | 30 fps |
| Videostreaming | Ja |
| Fortrolighedspolitik maskering | Ja |
| Justering af billedkvalitet | Lysstyrke, Kontrast, Skarphed |
Lyd
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Lydsystem | 2-vejs |
| Lyd codec | 24bit LPCM, AAC-LC 8/16/32/44.1/48 kHz, G.711 PCM 8 kHz, G.726 ADPCM 8 kHz, Opus 8/16/48 kHz |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | Gigabit Ethernet |
| Netværksstandarder | IEEE 802.1x, IEEE 802.3at |
| Understøttede netværksprotokoller | IPv4, IPv6 USGv6, ICMPv4/ICMPv6, HTTP, HTTPSa , HTTP/2, TLSa , QoS Layer 3 DiffServ, FTP, SFTP, CIFS/SMB, SMTP, mDNS (Bonjour), UPnP® , SNMP v1/v2c/v3 (MIB-II), DNS/DNSv6, DDNS, NTP, NTS, RTSP, RTCP, RTP, SRTP, TCP, UDP, IGMPv1/v2/v3, DHCPv4/v6, ARP, SSH, LLDP, CDP, MQTT v3.1.1, Syslog, Link-Local address (ZeroConf) |
| Wi-Fi | Nej |
| Bluetooth | Nej |
| Realtidsvisning | Ja |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
Lagring
| Indbygget HDD | Nej |
| Indbygget kortlæser | Ja |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | Ja |
| Mikrofonindgang | Ja |
Sikkerhed
| Beskyttelse af adgangskode | Ja |
| IP-adresse filtrering | Ja |
| Sikkerhedsalgoritmer | HTTPS |
Strømstyring
| Strømkilde type | PoE |
| Strømforbrug (Power over Ethernet (PoE)) | 7.9 W |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -30 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 65 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 133 mm |
| Dybde | 208 mm |
| Højde | 88 mm |
| Vægt | 975 g |
Emballage indhold
| Antal kameraer | 2 |
Andre funktioner
| Indeholder ikke | BFR, PVC |