AXIS P1465-LE
netværksovervågningskamera - kugle - TAA-kompatibel
Præstation
| Type | IP-sikkerhedskamera |
| Understøttet placering | Indendørs & udendørs |
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| PTZ-kontrol | Ja |
| Bredt dynamikområde (WDR) | Ja |
| Dag/nat funktion | Ja |
Design
| Formfaktor | Kugle (form) |
| Monteringstype | Væg/pole |
| Produktfarve | Hvid |
| Husmateriale | Aluminium, Polykarbonat (PC) |
| Beskyttelsesfunktioner | Hærværkssikret |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP67 |
| IK kode | IK10 |
| Kan bruges i tåge | Ja |
Kamera
| Minimumsbelysning | 0.01 Lux |
| Objektivets synsvinkel, vandret | 117° |
| Objektivets synsvinkel, lodret | 59° |
| Kameraets pixelstørrelse | 2.9 µm |
| Kameraets lukkerhastighed | 1/71500 - 2 sek./side |
Panoramakamera
| Signal-til-støj-forhold (SNR) (panoramakamera) | 55 dB |
Billedsensor
| Optisk sensorstørrelse | 1/2.8 |
| Progressiv scanning | Ja |
| Sensortype | CMOS |
Linsesystem
| Zoom kapacitet | Ja |
| Linse, diameter | 29 mm |
| Autofokus | Ja |
| Nærmeste fokuseringsafstand | 0.5 m |
Nattesyn
| Nattesyn | Ja |
| Nattesyn, afstand | 40 m |
| LED type | IR |
Video
| Maksimal opløsning | 1920 x 1080 pixel |
| Video komprimeringsformater | AVC, H.264, H.265, HEVC, MPEG4 |
| Billedhastighed | 60 fps |
| Videostreaming | Ja |
| Støjreduktion | Ja |
| Støjreduktionsteknologi | 2D støjreduktion, 3D støjreduktion |
| Fortrolighedspolitik maskering | Ja |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | Hurtigt ethernet, Gigabit Ethernet |
| Netværksstandarder | IEEE 802.1x |
| Understøttede netværksprotokoller | IPv4, IPv6 USGv6, ICMPv4/ICMPv6, HTTP, HTTPSb, HTTP/2, TLSb, QoS Layer 3 DiffServ, FTP, SFTP, CIFS/SMB, SMTP, mDNS (Bonjour), UPnP®, SNMP v1/v2c/v3 (MIB-II), DNS/DNSv6, DDNS, NTP, NTS, RTSP, RTP, SRTP/RTSPS, TCP, UDP, IGMPv1/v2/v3, RTCP, ICMP, DHCPv4/v6, ARP, SSH, LLDP, CDP, MQTT v3.1.1, Syslog, Link-Local address (ZeroConf) |
| Wi-Fi | Nej |
| Bluetooth | Nej |
Lagring
| Indbygget HDD | Nej |
| Indbygget kortlæser | Ja |
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC |
| Flashhukommelse | 8192 MB |
| Intern hukommelse | 1024 MB |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | Ja |
| Mikrofonindgang | Ja |
| DC-in-stik | Ja |
Sikkerhed
| Sikkerhedsalgoritmer | EAP-TLS, HTTPS, TLS |
| HTTPS -kryptering | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde type | DC, PoE |
| Strømforbrug (typisk) | 7.2 W |
| Strømforbrug (maks.) | 12.95 W |
| Strømforbrug (Power over Ethernet (PoE)) | 7.9 W |
| DC udgangsspænding | 10, 28 |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -40 - 60 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 65 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 100% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
Vægt & størrelser
| Diameter | 132 mm |
| Længde | 280 mm |
| Vægt | 1.2 kg |
Emballage indhold
| Antal kameraer | Ja |