AXIS M43 Series AXIS M4318-PLVE
netværksovervågningskamera - kuppel
Præstation
| Type | IP-sikkerhedskamera |
| Understøttet placering | Indendørs |
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| PTZ-kontrol | Ja |
| PTZ-tilstande | Forudindstillet punkt, Digital PTZ |
| Bredt dynamikområde (WDR) | Ja |
| Infrarød (IR) cut-off filter | Ja |
| Dag/nat funktion | Ja |
| Antal sprog | 20 |
| Understøttelse af sprog | Engelsk, Spansk, Svensk, Italiensk, Polsk, Thai, Finsk, Japansk, Portugisisk, Tyrkisk, Forenklet kinesisk, Fransk, Traditionelt kinesisk, Koreansk, Russisk, Vietnamesisk, Tjekkisk, Tysk, Hollandsk |
Design
| Formfaktor | Kuppel |
| Monteringstype | Loft/væg |
| Produktfarve | Sort, Hvid |
| LED-indikatorer | Ja |
| Husmateriale | Aluminium, Polykarbonat (PC) |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP66 |
| IK kode | IK10 |
Kamera
| Minimumsbelysning | 0,04 Lux |
| Objektivets synsvinkel, vandret | 182° |
| Objektivets synsvinkel, lodret | 182° |
| Kameraets lukkerhastighed | 1/8100 - 1/2 sek./side |
Billedsensor
| Antal sensorer | Ja |
| Optisk sensorstørrelse | 25,4 / 2,3 mm (1 / 2.3") |
| Progressiv scanning | Ja |
| Sensortype | CMOS |
Linsesystem
| Antal linser | Ja |
| Fast fokus | Ja |
| Fast brændvidde | 2,2 mm |
Nattesyn
| Nattesyn | Ja |
| Nattesyn, afstand | 15 m |
| LED type | IR |
| Infrarød bølgelængde | 850 nm |
Video
| Maksimal opløsning | 2992 x 2992 pixel |
| Samlet antal megapixels | 12 MP |
| Understøttede grafikopløsninger | 2048 x 1536 (QXGA), 256 x 144, 3840 x 2160, 384 x 288, 2560 x 1920, 2880 x 2880 |
| Billedhastighed | 30 fps |
| Videostreaming | Ja |
| Støjreduktion | Ja |
| Støjreduktionsteknologi | 2D støjreduktion, 3D støjreduktion |
| Bitrate kontrol | Variabel bithastighed (VBR) |
| Justering af billedkvalitet | Lysstyrke, Kontrast, Skarphed, Mætning |
| Tekst billedtekst overlay | Ja |
Lyd
| Lydsystem | 2-vejs |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | Hurtigt ethernet |
| Netværksstandarder | IEEE 802.3af, IEEE 802.3at |
| Understøttede netværksprotokoller | IPv4, IPv6 USGv6, ICMPv4/ICMPv6, HTTP, HTTPS , HTTP/2, TLS, QoS Layer 3 DiffServ, FTP, SFTP, CIFS/SMB, SMTP, mDNS (Bonjour), UPnP , SNMP v1/v2c/v3 (MIB-II), DNS/DNSv6, DDNS, NTP, NTS, RTSP, RTP, SRTP/RTSPS, TCP, UDP, IGMPv1/v2/v3, RTCP, DHCPv4/v6, SSH, LLDP, CDP, MQTT v3.1.1, Syslog, Link-Local address (ZeroConf), IEEE 802.1X (EAP-TLS), IEEE 802.1AR |
| Streaming metode | Multicast |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
Lagring
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC |
| Flashhukommelse | 8192 MB |
| Intern hukommelse | 2048 MB |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | Ja |
Sikkerhed
| Beskyttelse af adgangskode | Ja |
| Sikkerhedsalgoritmer | TLS, 256-bit AES-XTS, EAP-TLS |
| Aktiv manipulering af alarm | Ja |
| IP-adresse filtrering | Ja |
| HTTPS -kryptering | Ja |
| Beskyttelse af privatlivets fred | Ja |
| Pixeltæller | Ja |
| Advarsel notifikationstype | |
| Klassificering af mål for mennesker og køretøjer | Ja |
| Digest-autentificering | Ja |
| Bevægelsessensor (video) | Ja |
Administrationsfunktioner
| Adfærdsanalyse | Registrering af linjeoverskæring |
Strømstyring
| Strømkilde type | PoE |
| Strømforbrug (typisk) | 6,4 W |
| Strømforbrug (maks.) | 12,95 W |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -40 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 65 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 100% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 149 mm |
| Dybde | 149 mm |
| Højde | 70 mm |
| Vægt | 860 g |
Bæredygtighed
| Compliance-certifikater | RoHS |
Emballage indhold
| Antal kameraer | Ja |
| Brugervejledning | Ja |
Andre funktioner
| Indeholder ikke | PVC/BFR |