MediaRange MROS102
tastatur - sort
Tastatur
| Anbefalet brug | Universel |
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Enhedsgrænseflade | USB |
| Tastatur nøglekontakt | Mekanisk |
| Tastaturopsætning | QWERTZ |
| Tastatursprog | Tysk |
| Pegeredskab | Nej |
| Tastatur formfaktor | Fuld størrelse (100 %) |
| Numerisk tastatur | Ja |
| Antal taster på tastatur | 113 |
| Tasternes holdbarhed | 10 Million karakterer |
| Windows taster | Ja |
| Genvejstaster | Ja |
| Antal genvejstaster | 8 |
| Programmerbare genvejstaster | Nej |
| Multimedietaster | Ja |
| USB stik | Nej |
| Formål | PC/server |
| Fingeraftrykslæser | Nej |
| Indbygget hukommelse | Nej |
| Delt tastatur | Nej |
| Svartid for justerbar nøgle | Nej |
Design
| Baggrundslys | Nej |
| Justerbar baggrundsbelysning | Nej |
| Tastatur stil | Lige |
| Tastatur i ø-stil | Nej |
| Tastatur i fuld størrelse | Ja |
| Håndledsstøtte | Nej |
| Justerbar tastaturhøjde | Ja |
| Produktfarve | Sort |
| Beskyttelsesfunktioner | Stænktæt |
| Indbygget skærm | Nej |
| Lyseffekter | Nej |
Funktioner
| Kabellængde | 1.5 m |
| Plug and play | Ja |
| Mikrofonindgang | Nej |
Strømstyring
| Genopladelig | Nej |
Mus
| Mus inkluderet | Nej |
| Formfaktor | Ambidextrous |
Systemkrav
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 7 Enterprise, Windows 7 Enterprise x64, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Basic x64, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Home Premium x64, Windows 7 Professional, Windows 7 Professional x64, Windows 7 Starter, Windows 7 Starter x64, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Ultimate x64, Windows 8, Windows XP Home, Windows XP Home x64, Windows XP Professional, Windows XP Professional x64 |
| Mac kompabilitet | Ja |
| Optisk drev påkrævet | Nej |
Bæredygtighed
| Compliance-certifikater | RoHS |
Vægt & størrelser
| Tastatur dimensioner (BxDxH) | 467 x 173 x 25 mm |
| Tastatur vægt | 460 g |
Emballage indhold
| Modtager inkluderet | Nej |
| Batterier inkluderet | Nej |
Emballeringsdata
| Pakketype | Kasse |
Tekniske detaljer
| Ledningslængde | 1.5 m |