Esperanza EK129
tastatur Indgangsudstyr
Tastatur
| Anbefalet brug | HTPC |
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Enhedsgrænseflade | USB |
| Tastaturopsætning | QWERTY |
| Tastatursprog | UK engelsk |
| Pegeredskab | Nej |
| Tastatur formfaktor | Fuld størrelse (100 %) |
| Numerisk tastatur | Ja |
| Windows taster | Ja |
| Genvejstaster | Ja |
Design
| Baggrundslys | Nej |
| Tastatur stil | Lige |
| Håndledsstøtte | Nej |
| Produktfarve | Sort |
| Overfladefarvning | Monokromatisk |
| Indbygget skærm | Nej |
Funktioner
| Kabellængde | 1,45 m |
Strømstyring
| Strømkilde type | USB |
Mus
| Mus inkluderet | Nej |
Systemkrav
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 2000, Windows 7, Windows 8, Windows 98, Windows NT, Windows Vista, Windows XP |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Mac OS 8.6, Mac OS 9.0, Mac OS 9.1, Mac OS 9.2, Mac OS X 10.0 Cheetah, Mac OS X 10.1 Puma, Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 10.2 Jaguar, Mac OS X 10.3 Panther, Mac OS X 10.4 Tiger, Mac OS X 10.5 Leopard, Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, Mac OS X 10.9 Mavericks |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 50 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 20 - 90% |
Vægt & størrelser
| Tastatur dimensioner (BxDxH) | 442 x 140 x 22 mm |
Emballage indhold
| Antal produkter inkluderet | Ja |
Emballeringsdata
| Pakketype | Kasse |
Andre funktioner
| Antal pr. pakke | Ja |