LC Power Platinum Series LC1200P V3.0
1200 Watt
Strømstyring
| Total effekt | 1200 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 110 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 47 - 60 Hz |
| Strømkorrektionsfaktor (PFC) | Aktiv |
| Kombineret effekt (+3,3 V) | 100 W |
| Kombineret effekt (+12 V) | 1200 W |
| Kombineret effekt (+5 V) | 100 W |
| Kombineret effekt (-12V) | 3,6 W |
| Kombineret effekt (+5 VSB) | 15 W |
| Maks. udgangsstrøm (+3,3 V) | 20 A |
| Maks. udgangsstrøm (+12 V) | 100 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 V) | 20 A |
| Maks. udgangsstrøm (-12V) | 0,3 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 VSB) | 3 A |
| Effektivitet | 92% |
| Strømbeskyttelsesfunktioner | Overstrøm, Overstrøm, Højspænding, Overophedning, Kortslutning, Lavspænding |
Porte & Grænseflader
| Motherboard, strømstik | 20+4 pin ATX |
| Længde på strømkabel på bundkort | 65 cm |
| Antal PATA strømstik | 6 |
| Antal SATA strømstik | 20 |
| Strømkabellængde SATA | 500,650,800,950 mm |
| Perifere (Molex) strømstik (4-pin) | 2 |
| Strømkabellængde Perifere (Molex) | 500,800 mm |
| EPS strømstik (8-pin) | Ja |
| EPS-strømstik (4 + 4-benet) | Ja |
| PCI ekspres strømforbindelser (6+2 pin) | 6 |
| PCI Express strømstik (12+4-bens) | 2 |
| ATX strømstik (20+4 pin) | Ja |
| Kabeltype | Fuldt modulær |
Præstation
| 80 PLUS certificering | 80 PLUS Platinum |
| Understøttet motherboard, formfaktorer | ATX |
| Strømforsyningenhed (PSU) formfaktor | ATX |
| ATX-version | 3.0 |
Design
| Produktfarve | Sort |
| Kølingstype | Aktiv |
| Ventilator diameter | 13,5 cm |
| Antal blæsere | 1 blæser(e) |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | PATA, PCIe, SATA |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | CE, cTUVus |
Vægt & størrelser
| Bredde | 86 mm |
| Dybde | 180 mm |
| Højde | 150 mm |
| Vægt | 3,67 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 120 mm |
| Pakkedybde | 295 mm |
| Pakkehøjde | 225 mm |
| Pakkevægt | 4,03 kg |
| Pakketype | Kasse |
Tekniske detaljer
| Overholdelse af bæredygtighed | Ja |
Logistik data
| Garantiperiode | 3 År |