iiyama Skærm
27" - IPS - 288 Hz - 2x HDMI - 16:9
Rengøringsspray til skærmen
=
Før
2.850,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
2.820,-
DKK
(2.256,00 ekskl. moms)
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Antal højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 2 W |
Porte & Grænseflader
| Antal HDMI-porte | 2 |
| HDMI-version | 2,1 |
| DisplayPort ud-version | 1,4 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| Antal USB type-A downstream-porte | 2 |
| Antal USB type-C downstream-porte | 2 |
| Indbygget USB-hub | Ja |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Akse | Ja |
| Drejelig | Ja |
| Hældningsindstilling | Ja |
Vægt & størrelser
| Højdejustering | Ja |
| Bredde (med stativ) | 614,5 mm |
| Dybde (med stativ) | 213 mm |
| Højde (med stativ) | 417-567 mm |
| Vægt (med stativ) | 5,97 kg |
| Vægt (uden stativ) | 4 kg |
Strømstyring
| Strømforbrug (typisk) | 26 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | F |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | G |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 5 - 35 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 80% |
Præstation
| Flimmerfri teknologi | Ja |
| Lav Blue Light teknologi | Ja |
| AMD FreeSync | Ja |
Andre funktioner
| Compliance-certifikater | CE, EAC, PSE, REACH, RoHS, TÜV mark, UKCA, VCCI, WEEE |
Display
| Antirefleksskærm | Ja |
| Skærm diagonal | 68,6 cm (27 tommer) |
| Paneltype | IPS |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmopløsning | 3840 x 2160 pixel |
| Oprindelig opdateringshastighed | 144 Hz |
| Maksimal opdateringshastighed | 288 Hz |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 450 cd/m² |
| Kontrastforhold (typisk) | 1500:1 |
| Kontrastforhold (dynamisk) | 100000000:1 |
| Vis antal farver | 1,07 milliarder farver |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Pixel pitch | 0,155 x 0,155 mm |
| Svartid (MPRT) | 0,8 ms |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | HDR400 |