EIZO FlexScan S2134 skærm - LED baglys - 21.3" - IPS - 6ms
1600x1200 ved 60Hz
Rengøringsspray til skærmen
=
Før
7.387,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
7.357,-
DKK
(5.885,60 ekskl. moms)
Display
| Skærm diagonal | 54,1 cm (21.3") |
| Skærmopløsning | 1600 x 1200 pixel |
| HD-type | UXGA |
| Naturligt aspektforhold | 4:3 |
| Skærmteknologi | LCD |
| Paneltype | IPS |
| LED-baggrundsbelysning | Ja |
| Type af baggrundslys | W-LED |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 500 cd/m² |
| Responstid | 6 ms |
| Antirefleksskærm | Ja |
| Skærm form | Flad |
| Understøttede grafikopløsninger | 640 x 480 (VGA), 720 x 400, 800 x 600 (SVGA), 1024 x 768 (XGA), 1280 x 1024 (SXGA), 1600 x 1200 (UXGA) |
| Kontrastforhold (typisk) | 1800:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 16.7 millioner farver |
| Pixel pitch | 0,27 x 0,27 mm |
| Pixeltæthed | 94 ppi |
| Synlig størrelse, horisontal | 43,2 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 32,4 cm |
| Digital horisontal frekvens | 31 - 76 kHz |
| Digital vertikal frekvens | 59 - 61 Hz |
| Skærm diagonal (metrisk) | 54 cm |
| Standard for farveskala | sRGB |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ingen |
| AMD FreeSync | Ingen |
| Komponent video synkronisering | Separate sync |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
| Lav Blue Light teknologi | Ja |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Ingen |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Markedspositionering | Kontor |
| Produktfarve | Grå |
| Farve | Grå |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ja |
| USB upstream port type | USB Type-B |
| Antal USB Type-B opstrømsporte | 1 |
| Antal USB type-A downstream-porte | 2 |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1 |
| DVI-port | Ja |
| Antal DVI-D-porte | 1 |
| HDMI | Ingen |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| Udgang til hovedtelefoner | Ingen |
| HDCP | Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 8,2 cm |
| Akse | Ja |
| Pivot vinkel | 0 - 90° |
| Drejelig | Ja |
| Drejevinkel område | -70 - 90° |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | 0 - 40° |
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
| OSD-sprog | Tysk, Engelsk, Spansk, Fransk, Italiensk, Svensk |
| Antal OSD sprog | 6 |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | C |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | Ikke tilgængelig |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 10 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 13 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (maks.) | 42 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 1489924 |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 5 - 35 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 20 - 80% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 90% |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 465 mm |
| Dybde (med stativ) | 208,5 mm |
| Højde (med stativ) | 453 mm |
| Vægt (med stativ) | 8,1 kg |
| Bredde (uden stativ) | 465 mm |
| Dybde (uden stativ) | 64 mm |
| Højde (uden stativ) | 361 mm |
| Vægt (uden stativ) | 5,1 kg |
Emballage indhold
| Stativ inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, DVI, USB Type-A til USB Type-B, VGA |
| Hurtig start guide | Ja |
Andre funktioner
| Garantiperiode | 5 År |
| Look-up table (LUT) bit depth | 10 |
| Automatisk lysstyrke kontrol | Ja |
| Certificering | CE, UKCA, CB, TÜV/GS, TÜV/Ergonomics (including ISO 9241-307), RCM, cTÜVus, FCC-B, CAN ICES-3 (B), TÜV/S, VCCI-B, EPA ENERGY STAR, RoHS, WEEE, China RoHS, CCC |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85285210 |