Dell UltraSharp U2422HE skærm - WLED - 24" - IPS - 5ms,8ms
Full HD 1920x1080 ved 60Hz
Rengøringsspray til skærmen
=
Før
2.818,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
2.788,-
DKK
(2.230,40 ekskl. moms)
Skærm inkl. arm beslag
=
2.948,-
DKK
(2.358,40 ekskl. moms)
Display
| Skærm diagonal | 61 cm (24") |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel |
| HD-type | Fuld HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmteknologi | LCD |
| Paneltype | IPS |
| Type af baggrundslys | W-LED |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 250 cd/m² |
| Responstid | 8 ms |
| Antirefleksskærm | Ja |
| Skærm form | Flad |
| Understøttede grafikopløsninger | 640 x 480 (VGA), 720 x 400, 800 x 600 (SVGA), 1024 x 768 (XGA), 1152 x 864 (XGA+), 1280 x 1024 (SXGA), 1600 x 900, 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Understøttede videotilstande | 480i, 480p, 576i, 576p, 720p, 1080i, 1080p |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 16,78 millioner farver |
| Responstid (hurtig) | 5 ms |
| Pixel pitch | 0,2745 x 0,2745 mm |
| Pixeltæthed | 92,53 ppi |
| Horisontal scanningsområde | 30 - 83 kHz |
| Vertikalt scanningsområde | 56 - 76 Hz |
| Synlig størrelse, horisontal | 52,7 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 29,6 cm |
| Synlig størrelse, diagonal | 60,5 cm |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ingen |
| Standard for farveskala | sRGB |
| Farveområde | 100% |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ingen |
| AMD FreeSync | Ingen |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Ingen |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Markedspositionering | Forretning |
| Produktfarve | Sølv |
| Frontkantfarve | Sort |
| Farve | Sølv |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ja |
| USB-hub-version | 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) |
| USB upstream port type | USB Type-C |
| Antal upstream-porte | 2 |
| Antal USB Type-C opstrømsporte | 2 |
| Antal USB type-A downstream-porte | 4 |
| Antal USB type-C downstream-porte | 1 |
| USB type-C DisplayPort alternativ tilstand | Ja |
| USB strømforsyning op til | 90 W |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 1.4 |
| Antal DisplayPorts | 2 |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Lydudgang | Ja |
| Opladningsport type | USB Type-C |
Netværk
| Wi-Fi | Ingen |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Slot til kabellås | Ja |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 15 cm |
| Akse | Ja |
| Pivot vinkel | -90 - 90° |
| Drejelig | Ja |
| Drejevinkel område | -45 - 45° |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 21° |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | C |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | Ikke tilgængelig |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 12 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 11,8 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,3 W |
| Strømforbrug (maks.) | 210 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Strømforbrug (strømbesparelse) | 14,8 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Indgangsstrøm | 2.1 A |
| Strømforsyningstype | Intern |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 414161 |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 80% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 90% |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 537,6 mm |
| Dybde (med stativ) | 179,6 mm |
| Højde (med stativ) | 496 mm |
| Vægt (med stativ) | 5,71 kg |
| Bredde (uden stativ) | 537,6 mm |
| Dybde (uden stativ) | 48,5 mm |
| Højde (uden stativ) | 310,7 mm |
| Vægt (uden stativ) | 3,96 kg |
| Facet bredde (side) | 5,3 mm |
| Facet bredde (øverste) | 5,3 mm |
| Facet bredde (bund) | 8,95 mm |
Emballeringsdata
| Pakkevægt | 8,3 kg |
CO2-aftryk
| Samlet kulstofudledning, standardafvigelse (kg CO2e) | 99 |
| Udledning af kulstof i slutningen af levetiden (kg CO2e) | 2,67 |
| Kulstofudledning, energiforbrug (kg CO2e) | 131 |
| Samlet CO2-fodaftryk (kg of CO2e) | 538 |
| Kulstofudledning, produktion (kg CO2e) | 362,45 |
| Samlet kulstofudledning, uden brugsfase (kg CO2e) | 407 |
| PAIA-version | 1.2.13, 2021 |
| Kulstofudledning, logistik (kg CO2e) | 42,6 |
Andre funktioner
| Antal RJ-45-porte | 1 |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85285210 |