Dell E2720HS skærm - LED baglys - 27" - IPS - 5ms,8ms
Full HD 1920x1080 ved 60Hz
Rengøringsspray til skærmen
=
Før
2.158,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
2.128,-
DKK
(1.702,40 ekskl. moms)
Display
| Skærm diagonal | 68,6 cm (27") |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel |
| HD-type | Fuld HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmteknologi | LCD |
| Paneltype | IPS |
| Type af baggrundslys | LED |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 300 cd/m² |
| Responstid | 8 ms |
| Skærm form | Flad |
| Understøttede grafikopløsninger | 640 x 480 (VGA), 720 x 400, 800 x 600 (SVGA), 1024 x 768 (XGA), 1152 x 864 (XGA+), 1280 x 1024 (SXGA), 1600 x 900, 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 16,78 millioner farver |
| Responstid (hurtig) | 5 ms |
| Pixel pitch | 0,3114 x 0,3114 mm |
| Pixeltæthed | 81 ppi |
| Horisontal scanningsområde | 30 - 84 kHz |
| Vertikalt scanningsområde | 48 - 75 Hz |
| Synlig størrelse, horisontal | 59,8 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 33,6 cm |
| Synlig størrelse, diagonal | 68,6 cm |
| Sync-on-green (SOG) | Ja |
| DDC/CI | Ja |
| Farveområde | 83% |
| Dell ComfortView-teknologi | Ja |
| 3D | Ingen |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ingen |
| AMD FreeSync | Ingen |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
Multimedie
| Antal højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 2 W |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Markedspositionering | Hjem |
| Produktfarve | Sort |
| Frontkantfarve | Sort |
| Farve | Sort |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ingen |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1 |
| DVI-port | Ingen |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 1.4 |
| Lydindgang | Ingen |
| Udgang til hovedtelefoner | Ingen |
| HDCP | Ja |
| AC (strøm) indgang | Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Slot til kabellås | Ja |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 10 cm |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 21° |
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
| Plug and play | Ja |
| LED-indikatorer | Strøm |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | E |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 20 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 19,7 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,2 W |
| Strømforbrug (maks.) | 30 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,2 W |
| Strømforbrug (strømbesparelse) | 14,03 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Indgangsstrøm | 1 A |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 344903 |
| Årligt energiforbrug | 25 kWh |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 80% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 90% |
| Driftshøjde | 0 - 5000 m |
| Ikke-drift højde | 0 - 12192 m |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 621,5 mm |
| Dybde (med stativ) | 187 mm |
| Højde (med stativ) | 458,1 mm |
| Vægt (med stativ) | 5,78 kg |
| Bredde (uden stativ) | 621,5 mm |
| Dybde (uden stativ) | 52,3 mm |
| Højde (uden stativ) | 366,3 mm |
| Vægt (uden stativ) | 4,54 kg |
| Facet bredde (side) | 1,18 cm |
| Facet bredde (øverste) | 1,18 cm |
| Facet bredde (bund) | 1,82 cm |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 125 mm |
| Pakkedybde | 800,1 mm |
| Pakkehøjde | 450,1 mm |
Emballage indhold
| Stativ inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, HDMI |
| Brugervejledning | Ja |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR |
| Indeholder ikke | PVC |
Andre funktioner
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
| TV-tuner, integreret | Ingen |
| Compliance-certifikater | RoHS |
| Certificering | TCO |
Specifikke funktioner for mærket
| Kompatibilitet med Dell Display Manager (DDM) | Ja |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85285210 |