MSI MAG CORELIQUID 240R V2
processors flydende kølesystem
Præstation
| Passende til rumtype | Computerkabinet |
| Type | Køler |
| Ventilator diameter | 12 cm |
| Understøttede procesorsokler | LGA 1150 (stik H3), LGA 1151 (stik H4), LGA 1155 (Socket H2), LGA 1156 (Socket H), LGA 1200 (Socket H5), LGA 1366 (Socket B), LGA 1700, LGA 2011 (Socket R), LGA 2011-v3 (Socket R), LGA 2066, Sokkel AM2, Sokkel AM2+, Sokkel AM3, Socket AM3+, Stik AM4, Socket FM1, Socket FM2, Socket FM2+ |
| Omdrejningshastighed (min.) | 500 rpm |
| Omdrejningshastighed (maks.) | 2000 rpm |
| Støjniveau (lav hastighed) | 14,3 dB |
| Støjniveau (høj hastighed) | 34,3 dB |
| Mindste luftmængde | 21,63 kubikfod/min. |
| Maksimal luftstrøm | 78,73 kubikfod/min. |
| Lejetype | Dobbelt kugleleje |
| Blæser, hastighed (min.) | 500 rpm |
| Blæser, hastighed (maks.) | 2000 rpm |
| Pumpemotor hastighed | 4200 rpm |
Design
| Produktfarve | Sort |
| Køler materiale | Aluminium |
| Antal blæsere | 2 blæser(e) |
| Belysning LED | Ja |
| Belysningsfarve | Blå, Grøn, Rød |
| Ventilatorstik | 4-polet |
Strømstyring
| Strømforbrug (typisk) | 5,88 W |
| Nominel spænding | 12 V |
Vægt & størrelser
| Bredde | 80,6 mm |
| Køler bredde | 27,4 cm |
| Køler dybde | 12 cm |
| Køler højde | 2,7 cm |
| Dybde | 66,8 mm |
| Højde | 48,6 mm |
| Ventilator dimensioner (BxDxH) | 120 x 120 x 25 mm |
Andre funktioner
| Oprindelsesland | Kina |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84733080 |