Sony WH-1000XM6
hovedtelefoner med mik.
Præstation
| Produkttype | Headset |
| Bæremåde | Headset |
| Anbefalet brug | Opkald/Musik/Sport/Hverdag |
| Markedssegment | Forbruger |
| Headset type | Binaural |
| Produktfarve | Sort |
| Betjeningstaster | Bluetooth parring |
| Farvenavn | Goji Black |
| Volumenkontrol | Berøring |
| Kontrolenhedstype | On-ear control unit |
| Kontroltype | Knapper, Berøring |
| Sammenfoldelig | Ja |
| Kabellængde | 1,2 m |
| Kabelfarve | Sort |
| Aftageligt kabel | Ja |
| LED-indikatorer | Ja |
| Virtuel surround | Ja |
| Virtuel surround-teknologi | Sony 360 Reality Audio |
| Personligt tilpasset rumlig lyd | Ja |
| Spiltilstand | Ja |
| Trykaflastning i øret | Ja |
| Klar lyd | Ja |
| Foreslået køn | Dreng/Pige |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
| Antal enheder der er tilsluttet samtidigt (maks.) | 2 |
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Kabel & trådløs |
| 3,5 mm stik | Ja |
| USB-tilslutning | Ja |
| USB-stik | USB Type-C |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.3 |
| Bluetooth-profiler | A2DP, AVRCP, HFP, HSP, LDAC, TMAP, CSIP |
| Frekvensbånd | 2.4 - 2.483 GHz |
| Trådløs rækkevidde | 10 m |
| Stikforbindelse kontakter plettering | Guld |
Høretelefoner
| Ørekobling | Circumaural |
| Akustisk system | Lukket |
| Hovedtelefon frekvens | 4 - 40000 Hz |
| Impedens | 48 ohm (Ω) |
| Hovedtelefon følsomhed | 103 dB |
| Magnet-type | Neodym |
| Driverenhed | 3 cm |
| Støjreduktionstype | Adaptiv |
| Støjreduktion | Ja; Ja |
Mikrofon
| Mikrofontype | Indbygget |
| Antal mikrofoner | 12 |
| Mikrofonretningstype | Omniretningsbestemt |
| MEMS-mikrofon (Micro-Electro-Mechanical System) | Ja |
Batteri
| Batteridrevet | Ja |
| Batteritype | Indbygget batteri |
| Kontinuerlig lydafspilningstid (uden ANC) | 40 t |
| Kontinuerlig lydafspilningstid (med ANC) | 30 t |
| Taletid (ANC slukket) | 28 t |
| Opladningstid for batteri | 3,5 t |
| Taletid (ANC tændt) | 24 t |
| Hurtig opladning | Ja |
| Hurtig opladningstid | 3 min. |
Musikafspiller
| Understøttede lydformater | AAC, SBC |
Vægt & størrelser
| Vægt | 254 g |
Emballage indhold
| Garantibevis | Ja |
| Bæretaske | Ja |
| Kabler inkluderet | Lyd (3ˌ5 mm), USB Type-C |
| Ørepudemateriale | Læder |
| Antal | 1 |
Tekniske detaljer
| Multipoint tilslutning | Ja |
Strømstyring
| Opladningsport til USB Type-C | Ja |
Andre funktioner
| Equalizer | Ja |
| Equalizer, funktioner | Spil, Film, Musik |