Sennheiser SPORT True Wireless
ægte trådløse øretelefoner med mik.
Præstation
| Produkttype | Headset |
| Bæremåde | I ørerne |
| Anbefalet brug | Sport |
| Headset type | Binaural |
| Produktfarve | Sort |
| Kontroltype | Berøring |
| Beskyttelsesfunktioner | Støvresistent, Stænktæt |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP54 |
| Oprindelsesland | Kina |
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | True Wireless Stereo (TWS) |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-profiler | A2DP, AAC, AVRCP, HFP, SBC |
| Bluetooth-version | 5.2 |
| Frekvensbånd | 2.402 - 2.48 GHz |
Høretelefoner
| Maksimal indgangseffekt | 10 mW |
| Ørekobling | Intraaural |
| Akustisk system | Lukket |
| Hovedtelefon frekvens | 5 - 21000 Hz |
| Hovedtelefon følsomhed | 110 dB |
| Driverenhed | 7 mm |
| Drivertype | Dynamisk |
| klirfaktor (THD) | 0,08% |
Mikrofon
| Mikrofontype | Indbygget |
| Mikrofon frekvens | 100 - 10000 Hz |
| MEMS-mikrofon (Micro-Electro-Mechanical System) | Ja |
| Antal mikrofoner | 4 |
Basestation
| Basestation farve | Sort |
| USB-stik til basestation | USB Type-C |
Batteri
| Batteridrevet | Ja |
| Batteritype | Indbygget batteri |
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Højre hørerør batterikapacitet | 100 mAh |
| Venstre hørerør batterikapacitet | 100 mAh |
| Vedvarende afspilningstid, lyd | 9 t |
| Kontinuerlig lydafspilningstid (med opladeretui) | 36 t |
| Taletid (med opladeretui) | 27 t |
| Batteriteknologi (opladningskasse) | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Batterikapacitet (opladningskasse) | 600 mAh |
| Udgangsspænding (opladeretui) | 5 V |
| Opladningstid for batteri | 1,5 t |
| Hurtig opladningstid | 15 min. |
| Hurtig opladning | Ja |
Systemkrav
| Understøttede mobile operativsystemer | Android, iOS |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -25 - 70 °C |
Vægt & størrelser
| Vægt | 55 g |
| Venstre hørerør vægt | 6,8 g |
| Højre hørerør vægt | 6,8 g |
| Opladningsetui dimensioner (B x D x H) | 64,5 x 40 x 41,6 mm |
| Opladeretui vægt | 41,6 g |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 130 mm |
| Pakkedybde | 170 mm |
| Pakkehøjde | 47 mm |
| Pakkevægt | 221 g |
| Pakketype | Kasse |
Emballage indhold
| Oplader | Ja |
| AC-adapter inkluderet | Ingen |
| Hurtig start guide | Ja |
Strømstyring
| Nødvendig opladningseffekt (maks.) | 3 W |
| Opladningsport til USB Type-C | Ja |
| Nødvendig opladningseffekt (min) | 3 W |
Leverandørfunktioner
| Batteriets levetid | 540 min. |